Bigos dla jaroszy :)

fikumiku

Member
Sie 18, 2006
31
0
0
Składniki na duży gar
icon_mrgreen.gif
:


Półtorej główki kapusty
Pomidory w puszce bez skórki
1 duża cebula
ok. 60 dag świeżych pieczarek (w zasadzie wedle uznania jeśli ktoś nie przepada za dużą ilością)
2-3 suszone śliwki
Sok pomidorowy pikantny 300 ml
Margaryna
3-4 kulki ziela angielskielskiego
Mały liść laurowy
Pieprz, sól wedle uznania
Przyprawa do bigosu (2-3 łyżeczki)
Przyprawa do pieczeni wieprzowej Kamisa (2-3 łyżeczki)
Papryka ostra (ok. 0,5 łyżeczki)
Grzybek suszony
icon_mrgreen.gif


Przygotowanie do pracy:

Poszatkować kapustę
Odciąć twardsze cząstki pomidorów z puszki
Pokroić pieczarki i cebulę

Wykonanie:

Na dnie garnka rozgrzewamy łyżkę margaryny, podduszamy cebulkę. Stopniowo dodajemy poszatkowaną kapustę i podlewamy wodą. W miare gdy kapusta mięknie dodajemy do niej całą zawartość puszki z oczyszczonymi już pomidorami, sok, pokrojone pieczarki oraz ewentualną resztę kapusty, która nie zmieściła się do gara
icon_mrgreen.gif
.
Dodajemy przyprawy oraz śliwki i grzybka.
Dużo mieszamy, gotujemy do czasu gdy uznamy że jest dobrze
icon_smile.gif


Dodam, ze jest to najpyszniejszy bigos jaki kiedykolwiek jadłam! A że lubie bardzo ostro to do całej tej mieszanki dodaje odrobinę papryki czuczki. Niesamowity smak. Jednak nie byłoby go bez przyprawy do pieczeni, która nadaje mu wyrazu. Oczywiście wszystkie ilości przypraw jakie podałam mogą być dostosowywane wedle uznania, w końcu każdy kto pichci - próbuje. No chyba, że się mylę ;D Pozdrawiam i życzę smacznego!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
robie podobny bigos z podobnych skladnikow

tylko kapuste daje po na pol tzn. kiszona i normalna, no i jak zbiory obrodza to daje wiecej suszonych grzybkow, robie bez soku pomidoroweg za to z lyzkami przecieru

taki bigos jest naprawde pychotka
mniam.gif
lecker.gif
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Przepis ciekawy, ale mam zagwostki (jak w każdym przepisie, gdzie korzysta sie z gotowców). Co zawiera w sobie przyprawa do bigosu i przyprawa do pieczenie wieprzowej?
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
lemina, obie zawieraja substancje wzmacniajace smak, czyli dla mnie odpada
icon_neutral.gif


przyprawa do bigosu zawiera:
pieprzu czarnego, papryki słodkiej i ostrej, jałowca, ziela angielskiego, liścia laurowego, kolendry, kminku, kopru włoskiego, gorczycy, grzybów (borowiki i podgrzybki), cukru, soli i glutaminianu sodu (wzmacniacz smaku).

a przyprawa do miesa wieprzowego:
Mieszanka skomponowana jest z rozmarynu, cząbru, majeranku, kminku, pieprzu czarnego, papryki ostrej, chili, gałki muszkatołowej, gorczycy, kolendry, czosnku i cebuli oraz soli i glutaminianu sodu (wzmacniacz smaku).


czyli mozna sobie samemu wymieszac
icon_wink.gif
 

fikumiku

Member
Sie 18, 2006
31
0
0
W sumie nigdy nie pomyślałam o tym żeby samemu wymieszać składniki gotowych przypraw
icon_smile.gif
Zawsze to mniej E i może nawet lepsze, następnym razem spróbuje ;D