Kapusta z kminkiem

Alka

Member
Wrz 17, 2004
1,610
0
0
KAPUSTA Z KMINKIEM
48.jpg

Składniki:
1 główka kapusty,
6 ziemniaków,
5 dag wędzonego boczku (bez tego też pycha więc tutaj wklejam
icon_biggrin.gif
)
4 łyżeczki kminku,
sól, pieprz.

Takie proste, takie łatwe, takie smaczne! - a ja dopiero na to oczy otworzyłam!
Potrzebujemy głowę kapusty - nie za dużą, nie za małą - ot taką w sam raz! Jak już ją mamy to kroimy w kawałeczki - jak się komu uda, ale raczej niezbyt drobno. Wrzucamy te kawałeczki do gara, zalewamy wodą - nie za dużo - i dusimy. Teraz obieramy ziemniaczki, na jedną głowę to może tak ze 6 pięknych kartofli i tniemy w kostkę duuuużą i tę ksotkę do tej kapustki dorzucamy. Teraz to my się za boczek weźmiemy! Wędzony, pachnący - mniam! - tylko nie podjadać przy cięciu w kosteczkę bo te 5 dag to i tak niewiele! No i oczywiście na skwareczki go przerabiamy złociste. Następnie, bo kapustka z ziemniaczkami już mięciutka (jakby tej wody było zbyt wiele to troszkę odlać - danie powinno mieć konsystencję półpłynną) dokładamy skwareczki do kapustki, doprawiamy solą, pieprzem i 3-4 łyżeczkami kminku. Wyłączamy i jeszcze chwilkę niech tak na gorącym piecyku postoi a potem... widelce w dłoń!
 

Bazylka

Member
Wrz 24, 2004
910
0
0
A co te orzechy i źółtka mają wspólnego z kapustą z kminkiem ?
 

Al_inka

Member
Wrz 13, 2004
2,109
0
0
:baa: hej, moderatorzy a wy gdzie : : W ten post wkleił się fragment od tortu niwyprasowanego :mrgreen: Kapusta z tortem :lol: niezła mieszanka.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Wyciągam bo ciekawy i prosty przepis - a kminek ostatnio polubiłam.
Muszę tylko kapustę kupić
gruebel_2.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Coś innego mi wyszło
icon_wink.gif
ale tu dopisze bo to była inspiracja.
Bigos z ziemniakami
rofl.gif
bez kminku
icon_wink.gif


1.jpg
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    24 KB · Wyświetleń: 1