Placuszki z cukinii wg Nigelii*

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
Przepis pochodzi z ksiazki "Forever Summer" (przeklad niemiecki "Verführung zum Kochen")


- ok. 700 g cukinii
- maly peczek szczypiorku (5-6 sztuk) drobno pokrojonego
- 200 g fety (greckiej)
- maly peczek pietruszki (posiekac)
- maly peczek miety (posiekac)
- lyzka suszonej miety
- lyzeczka slodkiej papryki
- 140 g maki
- sol, pieprz
- 3 jajka
- olej do smazenia (w ogrinalnym przepisie oliwa z oliwek)
- 3-4 limetki

Cukienie zetrzec na tarce, odstawic na 20 minut, po tym czasie odlac soki, ktore sie wytworzyly.

Posiekany szczypiorek, z rozdrobniona feta przelozyc do miski, wymieszac z posiekana pietruszka, swieza i suszona mieta i ze slodka papryka. Dodac make, doprawic sola i pieprzem, mieszajac dodawac jajka a na koncu cukinie. Ciasto nie jest rzadkie!

Na patelni rozgrzac olej, usmazyc placuszki (z kazdej strony okolo 2 minut).

Limetki pokroic na male czastki, ulozyc kolo placuszkow.

Wychodzi okolo 25 sztuk.

tyle przepisu;-) ja zrobilam bez miety (nie pasuje mi ona tutaj jako dodatek) i bez limetek. Podalam z kremowa marchewka https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=9...pid=384611& .
Smacznego, placuszki sa pyszne, wiec zachecam do ich robienia
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Przepis wygalada podobnie jak bajaderki.
Potwierdzam, ze sa absolutnie fantastyczne.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
A nie pomyslalas, ze moze Nigella tez skads ma przepis?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
watpię, zeby Bajaderka go miała kurat od Nigelli, bo w USA Nigela dopiero od tego sezonu jest w Food Network i chyba nie była specjalnie popularna wcześniej.
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
nie chce tutaj dyskutowac na ten temat- jezeli przepis jest podobny moze byc to przypadek a moze i nie...(juz raz mi sie zdarzylo wkleic identyczny przepis, co Bajderka, czyli co-wszyscy autorzy wzoruja sie na Bajaderce? ) a fakt jest taki, ze jednak mimo prosb, nie wkleja zrodel a szkoda. Tego dotyczyla moja uwaga, bo byloby to z korzyscia dla wszystkich..
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
przypomnialo mi sie, ze robilam ostatnio te placki i sa absolutnie fenomenalne ! dla mnie wszystkie ziemniaczane sie chowaja !
dzieki za przepis Trzkasienko
anbetung.gif