Choinkowe ciasteczka maślane

natalia

Member
Paź 30, 2005
204
0
0
Rysunek1.jpg
składniki:
-40 dag mąki
-20 dag masła
-15 dag cukru pudru
-4 żółtka ugotowane na twardo(przetarte przez sitko)
-2 żółtka surowe
Szybko zagnieść i włożyć do lodówki na 45min.Następnie wałkować na grubość 0,5cm wykrawać ciastka.Piec ok 10 min w 180C.Posypać cukrem pudrem lub kolorowym lukrem,albo czekoladą.
Ciasteczka są pyszne i super kruche.Piekę je często z moim synkiem nie tylko na święta.Polecam bo naprawdę warto spróbować.Przepis z wydania świątecznego jakiejś gazetki kulinarnej.
 

Załączniki

  • Rysunek1.jpg
    Rysunek1.jpg
    45.5 KB · Wyświetleń: 8

kika

Member
Wrz 17, 2006
152
0
0
Właśnie wydrukowałam przepis, zaraz wstawiam jajka na twardo. mam zamiar zrobić je z marmoladka, ciekawe co mi wyjdzie.
 

kika

Member
Wrz 17, 2006
152
0
0
Bardzo dobre ciasteczka, kruchutkie, pyszne. Jutro postaram się wstawić zdjęcie bo teraz już nie mam siły, zreszta 3-cia blacha jeszcze się piecze
icon_lol.gif
Cztery rodzaje ciastek dzisiaj robiłam, padam na pysk
icon_sad.gif
 

kika

Member
Wrz 17, 2006
152
0
0
Oto moje dzieło, z dżemem jak już wyżej wspomniałam. Zrobiłam zagłębienie w każdym ciachu i do niego dałam po odrobince rozgrzanego dżemu truskawkowego. Jeszcze raz podkreślam, ze są przepyszne, a przy tym pięknie wyglądają i kontrastują z pozostalymi.

kruche.jpg

talerz.jpg
 

Załączniki

  • kruche.jpg
    kruche.jpg
    41.6 KB · Wyświetleń: 7
  • talerz.jpg
    talerz.jpg
    89.3 KB · Wyświetleń: 7

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
intrygują mnie te białe kluseczki
fiesgrins.gif

kiko droga , cóż to takiego?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kika

Member
Wrz 17, 2006
152
0
0
AgusiaSz @ 16 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=415171a co my tu mamy na tym talerzyku??
gruebel_2.gif
śliczne są
mniam.gif
Dziękuję AgusiuSz
wink.gif


P.S, ze mnie ciasteczkowy maniak a potem pupa rośnie
cry_1.gif



Pimpek @ 16 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=415207intrygują mnie te białe kluseczki
fiesgrins.gif

kiko droga , cóż to takiego?
Pimpku, te białe kluseczki to Vanillekipferl - waniliowe półksiezyce, przepis kilka postów niżej i zdjęcie tez. Jak już tam napisałam - zmodyfikowałam ten przepis gdyz nie było w nim tłuszczu i wyszły smaczne. po wystygnięciu obtoczyłam w cukrze pudrze. Pozdrowionka:)
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

kika

Member
Wrz 17, 2006
152
0
0
Sinistra @ 16 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=415224Choinkowe maślane, ?kopernikowe?, ciasteczka z orzechowym nadzieniem, Sebastiana, kokosanki, a w środku- waniliowe półksiężyce i ???
Kika dopisz/popraw.
Podziwiam Cię.
Sinistra, dokładnie! Wszystko tak jak napisałaś plus dodatkowo są przekładane marmoladą talarki. Zaraz wklepię przepis. Jutro mam zamiar zrobić owsiane, chciałam dzisiaj ale już mąki i masła w domu brakło. W każdym razie jak zrobię to się na pewno pochwalę. Acha, te przekładane talarki są naprawde pyszne i polecam, kruche ale takie zupełnie inne:)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Mam baaardzo podobny przepis::

80 dkg mąki
1 margaryna
1 masło
25 dkg cukru pudru
5 zółtek gotowanycch
5 zółtek surowych

Można je składać na marmoladę po 2 razem - wtedy wałkować należy troszkę cieniej. Można też w połowie ciasteczek wykrajać dziurki a potem składać: ciasteczko całe, marmolada, ciastko z dziurką a w dziurkę np. wisienka.
Posypać cukrem pudrem. Uważać żeby się nie przypalały bo tracą w smaku.

Potwierdzam że ciasteczka są rewelacyjne. Rozpływają się w ustach. Mi najbaardziej smakują przekładane marmoladą. Mogą długo poleżeć i po kilku dniach są.... o ile dotrwają
icon_wink.gif
cudownie przepyszne
mniam.gif

Polecam !
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
jak myslicie, mozna ten przepis wykorzystac jako podklad mazurka?
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Moim zdaniem bedzie zbyt kruche. Najlepiej ciasto pod mazurka robić z ciasta półkruchego, z dodatkiem całego jajka (jak np u Jobi)
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
To ja może uściśle: moim zdaniem takie jest najlepsze, bo teraz tak na szybko przejrzałam przepisy i bardzo mało jest takich z jednym jajkiem, widocznie ogólnie robi się na żółtkach. Tak więc żeby nie było że się mądrzę, po prostu wiele ludzi skarży się na zbyt kruche spody do mazurków (ale przepis Jobi polecam wciąż
icon_lol.gif
)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
Paulinko, to jesli mozesz podaj mi link...dziekuje







dopisane:



znalazlam
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
Tegoroczne pieczenie już za nami. Dziewczyny -chociaż przepis nie mój - gorąco zachęcam do wypróbowania
icon_smile.gif
))
Ciasteczka są po prostu cudowne w smaku i co ważne nie za słodkie - takie w sam raz.
A poniżej krótki fotoreportaż:

1 zdjęcie to potłuczone landrynki
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • ciast1.JPG
    ciast1.JPG
    152.4 KB · Wyświetleń: 0
  • ciast2.JPG
    ciast2.JPG
    116.7 KB · Wyświetleń: 0
  • ciast3.JPG
    ciast3.JPG
    128.9 KB · Wyświetleń: 0
  • ciast4.JPG
    ciast4.JPG
    129.8 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: