Choinkowe ciasteczka maślane

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Alez cudnie wygladaja! Moze na sylwestra przetestuje nimi swoj nowy piekarnik?
fiesgrins.gif
 

gosia5

Member
Sty 7, 2011
23
0
0
Zrobiłam dziś te ciasteczka, wyszły pyszne... nie wiadomo czy doczekają do świąt!
 

Załączniki

  • wszystkie_z_KODAKA27.11.11_002.jpg
    wszystkie_z_KODAKA27.11.11_002.jpg
    64.2 KB · Wyświetleń: 0

dorga

Member
Kwi 5, 2006
309
0
16
Planuję zrobić te ciasteczka moim ciasteczkożercom. Jak myślicie, czy można je przełożyć galaretką. Bo dżemem widzę, że można.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
A w jakiej formie ta galaretka?
Ja oczywiście robię te ciasteczka, pewnie dzisiaj - to chyba najlepsze ciasteczka na świecie są
fiesgrins.gif
 

dorga

Member
Kwi 5, 2006
309
0
16
Myślałam żeby upiec same ciasteczka, potem jakoś je posklejać. A do środka dać taką już gęstą galaretkę. Boję się tylko, żeby nie rozmiękły za bardzo.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Mój mąż uważa że te ciasteczka są najlepsze ze wszystkich ciasteczek
fiesgrins.gif
musiałam je schować
icon_lol.gif

maslane.jpg
 

Załączniki

  • maslane.jpg
    maslane.jpg
    104.9 KB · Wyświetleń: 1

dorga

Member
Kwi 5, 2006
309
0
16
Piękne... Patrząc na to zdjęcie już nie mogę się doczekać, żeby je spróbować. Po prostu muszę je zrobić. A czym je przełożyłaś?
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Wymieszałam marmoladę morelową z lidlowską marmoladą pomarańczową z imbirem i cytrynowo - limonkową. Smak zrobił się bardziej kwaskowy a konsystencja bardziej smarowna. Można też samą marmoladą - tylko trzeba ją wygnieść/wymieszać porządnie - można też nieco wody albo soku z cytryny kapnąć, albo trochę rzadszego dżemu czy też powideł - to już jak kto lubi.
Samymi powidłami też można.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mala_czarna87

Member
Wrz 6, 2011
663
0
0
Faktyczne te ciasteczka są rewelacyjne, a Twoje Cinko pięknie wyglądają!!!!
 

dorga

Member
Kwi 5, 2006
309
0
16
Mam taki rzadki dżem morelowy, używam go do smarowania aspirynek Bajaderki. Jedynie ten dla moich dzieci jest zjadliwy. Teraz zastanawiam się, czy ta konsystencja nie powinna być jakaś twardsza.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,411
3,711
113
Cinko, piękne. Mam już tuzin różnych ciasteczek, ale zachęciłaś mnie swoim zdjęciem do sprokurowania następnych, właśnie takich przekładanych.
Takie maślane ciastka, pieczone z nieco podobnego przepisu (na samych gotowanych żółtkach) były w żelaznym repertuarze świątecznym mojej mamy. Do ciasta dodawała jeszcze trochę cukru z wanilią i skórki otartej z cytryny, więc i ja tak robię. Dopiero wtedy pachną dzieciństwem.


Podpowiem jeszcze, że jeśli potrzebujemy surowych białek do innych wypieków, możemy ugotować same żółtka na parze (w specjalnym naczyniu lub na metalowym sicie).
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
dorga @ 21 Dec 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1231887Mam taki rzadki dżem morelowy, używam go do smarowania aspirynek Bajaderki. Jedynie ten dla moich dzieci jest zjadliwy. Teraz zastanawiam się, czy ta konsystencja nie powinna być jakaś twardsza.
Nie musi być twardsza - smarowałam rzadkimi powidłami i też jest ok tylko niewiele można posmarować bo wypływa, ale to jest wystarczająca ilość żeby ciastko skleić, nadmiar wilgoci ciasteczko wchłonie i będzie jeszcze bardziej mięciutkie, rozpływające się w buzi.

Joanno, Margot dziękuję
anbetung.gif

Cieszę się że kogoś zachęciłam
fiesgrins.gif
kto te ciasteczka zna wie że pyszne - kto nie zna naprawdę zachęcam spróbujcie bo są tego warte - czy to na samym maśle czy pół na pół z margaryną ( mnie ona zupełnie nie przeszkadza, daję zawsze palmę z murzynkiem i nie ma jak dla mnie żadnych sztucznych zapachów - no ale jak kto lubi )
Ja niczym tych ciasteczek nie "perfumuję" wystarczy mi ich naturalny zapach i smak, po korzennych pierniczkach aż się chce czegoś łagodnego w smaku
icon_smile.gif
mama takie robiła i ja robię tak samo - czyli znowu smaki dzieciństwa - każdy ma swoje
icon_biggrin.gif


PS
Ciasteczka są najlepsze takie leciutko zrumienione, jak się je przypiecze zbytnio stają się gorzkawe i o wiele mniej smaczne - pilnować piekarnika!
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: