Ukryty szaszłyk

natalia

Member
Paź 30, 2005
204
0
0
Rysunek1.jpgRysunek2.jpg
składniki na szaszłyki:
-3 różnokolorowe papryki pokroić w dużą kostkę
-20 dag boczku parzonego pokroić w kostkę
-kilka niedużych pieczarek
Na patyczki do szaszłyków nadziewać kolejno papryka-boczek-cała pieczarka-papryka-boczek-pieczarka-papryka.Obsypać przyprawą do grilla i obsmażyć.
Przygotować 1/2 kg mięsa mielonego jak na kotlety(ja daję do środka podsmażoną cebulkę) i oblepiać szaszłyki,obtoczyć mocno w mące i dobrze obsmażyć.Gotowe wstawić do piekarnika na 15-20min,żeby były dobrze dopieczone w środku.Przed podaniem delikatnie wyjąć patyczek i można przekroić wzdłuż,tak,żeby było widać dekoracyjny środek.Ja podałam na urodzinach synka i zrobiły furorę.Pychotka.
Pomysł zaczerpnięty z książki Nowe przepisy siostry Anastazji,tyle,że tam szaszłyk zawijało się w rozbitą pierś kurczaka i do szaszłyka używano boczku,cebuli i marynowanej pieczarki.
 

Załączniki

  • Rysunek1.jpg
    Rysunek1.jpg
    55.2 KB · Wyświetleń: 4
  • Rysunek2.jpg
    Rysunek2.jpg
    53.6 KB · Wyświetleń: 4

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
podoba mi się to
icon_exclaim.gif
wYkorzystam pomysł na pewno
icon_exclaim.gif
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Ja zeby skrócić czas zastosowałam pieczarki marynowane,boczek wędzony i paprykę marynowaną.Mam nadzieję że mimo zmian będzie smakowało.Jutro zrobę sos czosnkowo-jogurtowy.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Wow, super pomysł
daumen.gif
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
No i powiem Wam,ze wszystkim smakowało i przepis podalam dalej-Natalia mam nadzieję ze nie gniewasz się?Odgrzałam w piekarniku na obiad do tego ziemniaki zapiaszczone, surówki-pycha polecam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: