SPAGETTI Z CUKINIA po grecku

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
na 2 osoby

spagetti (krotkiego bierze sie na grubosc kciuka na osobe)
2-3 kurzetki (czyli mlode cukinie spozywane ze skorka)
2-4 zabki czosnku , ale jak ktos lubi ostro to moze byc i 2x tyle
oliwa
parmezan

Czosnek obrac, zmiazdzyc miedzy deska a ostrzem noza i wysmazac na oliwie. Lepiej wysmazac na srednim ogniu - wtedy sie tak nie pali, a pachnie mocniej. Wylowic i wyrzucic zanim sie zacznie palic.
Cukinie pokroic w grubsze talarki (ok 5-7mm) wrzucic na oliwe i podsmazyc z obu stron na mocno zloto/lekko brazowo.
Odcedzone kluchy siupnac na patelnie, zamieszac, wylozyc na talerze (ewentualnie przybrac kilkoma krazkami cukini) posypac parmezanem (duuuzo, duuuzo).
Jak sie ma przybrac swieza bazylia.

smacznego

zrodlo:
"pan od pogody" urodzony w Grecji prezentowal to danie w programie charytatywnym, jako cos, co nie tylko jego mama potrafi zasrwowac
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
przypomnialo mi sie

panowie lubia jak im wedzona ostryga w to ciepnac.

jak nic o ostrogach marza w ukryciu
fiesgrins.gif
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Zapomniałam kupić ser, więc dodałam zieloną ostrą papryczkę (jakby Ika się zastanawiała, czy identyfikuję ser z papryką- dodałam, zeby smak był bardziej wyrazisty
icon_wink.gif
). Poddusiłam rozgniecione połówki czosnku z papryczką, dorzuciłam cukinię (pokrojoną w cienkie plasterki, bo zapomniałam sprawdzic przepisu
icon_lol.gif
), posoliłam, żeby szybciej sflaczała, na koniec doprawiłam sokiem z limonki i grubo zmielonym czarnym pieprzem. Czosnku nie wyjęłam, fajny był. Wyszła wariacja nt aglio olio e peperoncino.
Przepyszne i błyskawiczne. Dziękuję Żabciu za inspirację
cvety.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
polecam sie

czosnek jest fajny do czasu,. kiedy sie go nie przypali
icon_razz.gif

ja wylawiam, kiedy jest zloty i wrzucam z powrotem na koniec (zeby zimny tez nie byl)

wlepiem zdjecie. tylko spagetti niewygledne - podziabane - Kuby porcja, moja znow niewygledna, bo bez parmezanu
dump.gif


chyba wklepie wiecej kluchowych przepisow. Wloskich robie troche.
 

Załączniki

  • Img_0306.jpg
    Img_0306.jpg
    140 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Tutaj z linguine, zdjęcie zrobione na szybko, tylko dla przypomnienia przepisu, bo usychałam z głodu.
Dodatkowo mała szczypta płatków ostrej papryki (muszę, no muszę mieć ostro) oraz trochę skórki i soku z cytryny- z braku ostryg
icon_wink.gif


PICT0867.JPG
 

Załączniki

  • PICT0867.JPG
    PICT0867.JPG
    92.5 KB · Wyświetleń: 1

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
I tak mi serem po oczach
cry_1.gif


Mi sie juz tak chce sera, ze sni mi sie. Pozarlam bryle polkilowa goudy jednej nocy!
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
To jest dla mnie danie numer 2. Ustepuje tylko makaronowi z brokulami, ktory w mojej kuchni nosi numer 1. Ja w ogole mam jakis syndrom cukiniowy: musze mie w domu. Jesli nie mam, to mi sie wydaje, ze nie bede miala co jesc. A jak jest cukinia, to zawsze cos wymysle.
gruebel_2.gif
 

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
a ja myślałam że ten przepis moja siostra wymyśliła
icon_mrgreen.gif
dobrze też smakuje z suszoną bazylią lub ziołami prowansalskimi przesmażonymi z cukinią. pychota
icon_smile.gif
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Ker-dzięki za przepis.Bardzo mi smakuje to dańko.Dzisiaj użyję mojej, ostatniej(niestety) cukini,w tym roku i będę się nią delektować.
lecker.gif