LODOWIEC – ŚMIETANOWIEC z bakaliami

fineska

Member
Lut 12, 2006
124
0
0
LODOWIEC – ŚMIETANOWIEC z bakaliami
• 3 l mleka
• 2 śmietany 0,5 różowe
• 10 jajek
Mleko zagotować a śmietanę z jajkami roztrzepać i wlać na gotujące się mleko. Odczekać, aż będzie robił się twaróg i zebrać na pieluchę , po czym ostudzić.
• 2 masła śmietankowe łowickie
• 2 szkl pudru
• 3 paczki herbatników
• Odrobina kakao
• Bakalie ( rodzynki, orzechy, mogą być przeróżne według smaku i gustu)
Utrzeć masło z cukrem pudrem, dodać ostudzony twaróg i bakalie. Podzielić na 2 części. Do jednej dodać kakao.
Kolejność układania na tortownicy:
1. .na dno ułożyć herbatniki , które mogą być lekko namoczone w mleku
2. masa
3. herbatniki
4. masa
5. herbatniki
6. polać polewą lub masa i ozdobić.
SMACZNEGO
icon_smile.gif


Niestety nie posiadam zdjęć, został zrobiony dopiero raz bo to świeżutki pachnący przepisik...po prostu niebo w gębie.....w dodatku śmietankowe:)
 

-magda-

Member
Mar 24, 2006
328
0
0
Robię bardzo podobne ciasto- u mnie nazywa się to SERNIK NA ZIMNO. Podobne proporcje, tylko bez herbatników, a na wierzch galaretka.
Ciasto jest przepyszne. Ulubione mojego męża. I ciężko się jest powstrzymać od zjedzenia samego twarogu. Pycha. Polecam.
 

fineska

Member
Lut 12, 2006
124
0
0
Powiem szczerze,że na początku przeraziła mnie ilość składnikow: 3 l mleka i 2 masla!!!!
Ale efekt końcowy przeszedł największe moje oczekiwania
icon_smile.gif

Ciasto jest pyszniutkie...
buziaczki
icon_smile.gif
 

-magda-

Member
Mar 24, 2006
328
0
0
Śmietana zwykła 18%. Ja robię według podobnego przepisu jak ten. Warstwa jasna, ciemna i galaretka. Robię ze swojego przepisu, ale widzę, że wszystkie są podobne (dlatego nie wpisałam). Polecam, bo jest pyszny.
 

fineska

Member
Lut 12, 2006
124
0
0
śmietany różowe = przepraszam ze nie wytłumaczyłam ale u mnie w Łowiczu mówi się tak na łowicka smietanę ukwaszaną 18 %.... a przecież nie każdy zza Łowicza musi to wiedzie:)
wiec chodzi o śmietanę zwykłą 18 %.... nie kremówkę
icon_smile.gif