Sałatka z buraków - Patzaria Salata

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Od niedawna to moja ulubiona sałatka...
Przepis pochodzi z książki Aleksandry Lazar "Kuchnia grecko-polska i polso-grecka"

1 kg buraków
4 ząbki czosnku
100 ml oliwy
100 ml octu winnego
sól
pieprz

Buraki myjemy, gotujemy do miękkości (wodę lekko osolić), studzimy i obieramy. Kroimy w półcentymetrowe plasterki i przekładamy do miski (ja ścieram na tarce na półplasterki). Mieszamy w osobnym naczyniu oliwę, ocet, czosnek (przeciśnięty przez praskę lub drobno pokrojony) i przyprawy. Zalewamy buraczki sosem, miskę przykrywamy folią aluminiową i odstawiamy do lodówki na kilka godzin. Dokładnie mieszamy, ew. doprawiamy i podajemy.

Co do czosnku - jeśli jest to polski (z bordową skórką) radzę dać mniej.
Buraki gotuję wieczorem, a rankiem tworzę tę sałatkę i siup do lodówki na kilka godzin albo przygotowuję ją dzień przed konsumpcją.

Polecam!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Wahałam się, w czyją sałatkę się wpisać, bo inspiracje czerpałam z obu, które w istocie są do siebie zbliżone.
Zdecydowałam się na sałatkę Jaki, bo Marghe w swojej daje buraki surowe i gotowane, a ja użyłam tylko gotowanych, jak radzi Jaka.

Tutaj jest sałatka Marghe https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=9211

Ja do mojej sałatki dodałam czosnek (Jaka) , cebulę oraz musztardę do marynaty (jak u Marghe), zrezygnowałam z imbiru.
Wyszło naprawdę smaczne.
mniam.gif


S4020908.jpg


Polecam!
daumen.gif
 

Załączniki

  • S4020908.jpg
    S4020908.jpg
    437.6 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator: