Przekładane talarki

kika

Member
Wrz 17, 2006
152
0
0
Przepis z dodatku świątecznego "tina" Przepisy, 107 świątecznych wypieków XI.2004

Przekładane talarki


przek_adane.jpg


25 dag masła (dałam margarynę)
17 dag cukru (puder)
1 op. cukru waniliowego
szczypta soli
skórka otarta z 1 cytryny (ja nie miałam)
3 łyżki soku z cytryny
25 dag mąki pszennej
5 płaskich łyzek ziemniaczanej
szczypta proszku do pieczenia
20 dag konfitury z głogu (ja dałam marmoladę różaną, wydaje mi się, ze marmolada trwalsza i wolniej się psuje)


Masło utrzec z cukrem, solą i cukrem waniliowym.Dodać skórkę cytrynową i sok z cytryny. Wymieszać z dwoma rodzajami mąki i proszkiem do pieczenia. Wstawić na 1 godzinę do lodowki.

Z ciasta oprószonymi mąką rękoma formowac małe kuleczki i splaszczać je na blasze wyłożonej papierem. To jedyny mankament tego ciasta, że trochę sie klei bo nie jest bardzo gęste. Ale mąka pomoże:) Należy robić spore odstępy ponieważ talarki rosna. Wychodzą około 3 blachy. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 150 stopni C i pieczemy koło 15 -18 minut. Należy uważac zeby nie przyrumienić za mocno bo to naprawdę delikatesy. Gotowe ostudzić na kratce.

Ostudzone składać po dwa przekładając marmoladą. Można udekorowac esami - floresami z czekolady, ja nie zdążyłam.
Mój wniosek jest taki, że to najbardziej delikatne ciastka jakie do tej pory piekłam, po nocy w szczelnym pudelku są niewiarygodnie miękkie, dla mnie rewelacyjne. Naprawdę polecam.
 

Załączniki

  • przek_adane.jpg
    przek_adane.jpg
    41.4 KB · Wyświetleń: 0

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,669
113
Bardzo apetyczne.
mniam.gif
Przypominają mi z wyglądu ukochane ciasteczka z dzieciństwa. Muszę to koniecznie sprawdzić....
icon_smile.gif