sałatka warstwowa

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Czy ktoś robi taką:
Kolejno:
- drobno pokrojone białko jajka
- warstwa (cienka) majonezu
- starty ser zółty
- tuńczyk
- drobno pokrojona cebulka
- drobno pokrojone żółtka
- warstwa majonezu
Czy ktoś może ją jeszcze czymś orzeźwia (ogórek konserwowy)? Jest dobra, ale mnie jakiegoś wyraźniejszego akcentu brakuje.
 

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
ja dodaję ogórki, ketchup
fiesgrins.gif
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
ja robie alice, tak jak Ty, ale u mnie jedna warstwe stanowi jeszcze mrozone starte masło i pietruszka, a warstwy ida od dolu tak:

starte białko
starty ser
polowa tunczyka
połowa majonezu
starte zamrozone maslo
drobno pokrojona cebula
druga polowa tunczyka
druga polowa majonezu
starte zoltka
drobno pokrojona pietruszka
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
alice @ 20 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=417927Czy ktoś robi taką:
Kolejno:
- drobno pokrojone białko jajka
- warstwa (cienka) majonezu
- starty ser zółty
- tuńczyk
- drobno pokrojona cebulka
- drobno pokrojone żółtka
- warstwa majonezu
Czy ktoś może ją jeszcze czymś orzeźwia (ogórek konserwowy)? Jest dobra, ale mnie jakiegoś wyraźniejszego akcentu brakuje.
Konserwowe, czy kiszone?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Wczoraj odkryłam , że pomimo iz warstwowa (smaki się nie moga "przegryźć"), to najlepsza jest następnego dnia - schłodzona.
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,924
1,512
113
A ja robię trochę inną. Filety ze śledzia, 2-3 cebulki, 2-3 gotowane ziemniaki, 2 gotowane buraki, 2-3 ugotowane jajka.
 

Bernadeta

Member
Wrz 11, 2006
138
0
0
Dodałabym jeszcze fasolkę czerwoną oraz paprykę marynowaną.
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,924
1,512
113
Sałatka ze składników, które podałam wyżej wcale nie jest mdła, myślę że nie potrzebuje wzbogacenia.Salaterkę smaruje się majonezem.Pierwszą warstwę stanowią wymoczone i pokrojone w kostkę filety śledziowe. Drugą - 2 -3 pokrojone w kostkę cebule, doprawione solą i pieprzem. Trzecią 2 - 3 ugotowane ziemniaki starte na tarce o grubych oczkach i posmarowane majonezem. A czwarta warstwa to 2 - 3 czerwone buraczki ugotowane i też starte na grube wiórki, doprawione solą, cukrem i sokiem z cytryny lub octem. Ostatnią warstwę stanowią 2 - 3 ugotowane na twardo jajka i też starte na tarce o grubych oczkach. Z tego przepisu korzystam od dawna i nie pamiętam nawet skąd pochodzi. Nam smakuje.
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,924
1,512
113
Bernadetko, pisząc o czerwonej fasoli przypomniałaś pewną sałatkę - sałatkę meksykańską. Jej skład: 2 puszki czerwonej fasoli, 15 dkg szynki, mały słoik majonezu, 10 dkg rodzynków, ostra papryka w proszku, mała puszka koncentratu pomidorowego, sól i pieprz. Fasolę przepłukać, dodać pokrojoną w drobną kostkę szynkę, sparzone rodzynki. Majonez wymieszać z solą, pieprzem, papryką i koncentratem pomidorowym. Gotowym sosem polać fasolkę i wymieszać. Można ją jeść jak trochę postoi.Mam ten przepis dobre 10 lat i ta sałatka nadal nam smakuje.
 

letti

Member
Kwi 4, 2006
1,370
0
0
Skoro jesteśmy przy sałatkach i śledziach,przypomnę moją-przepis z programu tv sprzed lat:
śledzie(paczka w oleju)-w paseczki,na dno salaterki
3 cebule
3 ziemniaki,ugotowane
3 marchewki,ugotowane
Sos:2 łyżki majonezu+pieprz+chude mleko,wymieszać,wylać na sałatkę.
3jajka na twardo posiekać,posypać na sos
szczypiorek na wierzch
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
tillandsja @ 20 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=418224ja robie alice, tak jak Ty, ale u mnie jedna warstwe stanowi jeszcze mrozone starte masło i pietruszka, a warstwy ida od dolu tak:

starte białko
starty ser
polowa tunczyka
połowa majonezu
starte zamrozone maslo
drobno pokrojona cebula
druga polowa tunczyka
druga polowa majonezu
starte zoltka
drobno pokrojona pietruszka
 

Załączniki

  • sa_atka_jajeczna.jpg
    sa_atka_jajeczna.jpg
    82.9 KB · Wyświetleń: 0