Bananowa tarta

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
Z góry przepraszam ale nie mam pojęcia skąd mam przepis, mam go od ponad roku i robiłam tę tartę już chyba z 20 razy
fiesgrins.gif
jest pyszna
mniam.gif

Składniki na 8 porcji
2 paczki biszkoptów języczków
3/4 kostki masła (15 dag)
łyżka cukru

NADZIENIE:
5 łyżek masła
3 tabliczki (30 dag) czekolady deserowej
1 i 1/2 szklanki kremówki
80 ml likieru bananowego lub ajerkoniaku
3 banany

Biszkopty włożyć do torebki foliowej, pokruszyć wałkiem. Masło stopić, wymieszać z pokruszonymi biszkoptami i cukrem. Masą wyłożyć formę o śr. 20 cm, formując nieco wyższy brzeg. Wstawić do lodówki na godzinę.

Nadzienie: czekoladę połamać na kawałki, włożyć do rondelka wraz z masłem, połową likieru i śmietaną. Stopić w gorącej kąpieli wodnej, studzić około 1 godziny, mieszając co kwadrans. Masę czekoladową wylać na spód biszkoptowy, wyrównać, wstawić do lodówki na 3 godziny.

Banany obrać, pokroić na plasterki, natychmiast skropić je likierem i poukładać dachówkowato na wierzchu ciasta.
MOJE UWAGI:
-nie używam likieru ani ajerkoniaku ale jogurtu bananowego i aromatu migdałowego ewentualnie miksuję banany i dodaję aromat
icon_mrgreen.gif

-zamiast kremówki czasem używam jogurtu naturalnego (wtedy gdy robię dla siebie bo jestem na śmietanę uczulona
cry_1.gif
)
-zamiast biszkoptów można użyć spodu kruchego lub innego
icon_mrgreen.gif
ja zazwyczaj piekę kruchy, czasem kruszę też digestive
icon_mrgreen.gif

634.jpg
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
adres zdjecia widac nie tylko przy cytowaniu ale przy prawym klawiszu myszy we wlasciwsci... troche nie rozumiem w jakiej formie je mialas na dysku
icon_smile.gif