makaron z sosem tuńczykowym

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36
Nie wiem czy ten przepis się już gdzieś nie przewinął,
denknach.gif
ale że bardzo go lubię i jest naprawdę szybki w przygotowaniu to podaję :
Na dwie - trzy osoby
1 średnia cebulka
1 puszka tuńczyka w oleju
1 kubek kwaśniej śmietany
1 łyżka masła
opcjonalnie pieczarki
sól pieprz do smaku
makaron w ilości słusznej

Masełko rogrzewamy na patelni i smażymy na szklisto cebulkę, w opcji z pieczarkami wrzucamy pokrojone w plastry pieczarki, jak odparuje z nich woda wrzucamy odcedzonego tuńczyka i całość przez chwilę podsmażamy. Następnie dodajemy śmietankę i doprawiamy pieprzem i solą.
Łączymy z wcześniej ugotowanym makaronem (polecam świderki).
mniam.gif


W mojej kuchni - piątkowe danie wyjazdowe (kiedy człek się spieszy a jeść się chce
icon_lol.gif
)
 

gaga87

Member
Sie 17, 2007
10
0
0
wika @ 29 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=423350 Nie wiem czy ten przepis się już gdzieś nie przewinął,
denknach.gif
ale że bardzo go lubię i jest naprawdę szybki w przygotowaniu to podaję :
Na dwie - trzy osoby
1 średnia cebulka
1 puszka tuńczyka w oleju
1 kubek kwaśniej śmietany
1 łyżka masła
opcjonalnie pieczarki
sól pieprz do smaku
makaron w ilości słusznej

Masełko rogrzewamy na patelni i smażymy na szklisto cebulkę, w opcji z pieczarkami wrzucamy pokrojone w plastry pieczarki, jak odparuje z nich woda wrzucamy odcedzonego tuńczyka i całość przez chwilę podsmażamy. Następnie dodajemy śmietankę i doprawiamy pieprzem i solą.
Łączymy z wcześniej ugotowanym makaronem (polecam świderki).
mniam.gif


W mojej kuchni - piątkowe danie wyjazdowe (kiedy człek się spieszy a jeść się chce
icon_lol.gif
)
Przyzadzam czesto takie danie, jednak zamiast smietany dodaje majonez (wiadomo - wersja bardziej tuczaca, ale pyszna :D ). nie dodaje natomiast pieczarek, a kukurydze konserwowa. Dobrze przyprawiam pieprzem, zeby mialo swoj smaczek. Na koniec mozna posypac natka pietruszki, co sprawi, ze danie nie bedzie mdle (dla mnie i tak nie jest).

Podsumowujac - danie pyszne, tanie, szybkie i bardzo proste!!
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
I ja robię podobnie
icon_smile.gif


Na paczkę 500 gr makaronu (kokardki, świderki, rurki) biorę 2 puszki tuńczyka w sosie własnym.
Na patelni podsmażam cebulkę na szklisto, wrzucam tuńczyka z zalewą i duszę chwilę płyn nieco odparuje... dodaję około 200 ml śmietanki z kartonika (słodka) dodaję sporo pieprzu czarnego, troszkę soli (do smaku bo zalewa słona) czasem trochę soku z cytryny, szczyprę cukru - żeby sos nie był mdły a raczej wyrazisty w smaku.
Ugotowany makaron zalewam sosem, mieszam, wrzucam około 5 - 10 dkg startego na tarce dowolnego sera żółtego mieszam i gotowe.
Szybkie i przepyszne!
mniam.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0