Sernik z brzoskwiniami

fineska

Member
Lut 12, 2006
124
0
0
CIASTO:
• 3 SZKL MĄKI
• 1 MARGARYNA ( KASIA)
• 3 PŁASKIE ŁYŻECZKI PRO DO PIECZENIA
• 5 ZÓŁTEK

Zagnieść ciasto – podzielić na 2 części. Jedną wyłożyć do blachy, drugą zamrozić.

PIANA:
• 5 POZOSTAŁYCH BIAŁEK
• 1 SZKL CUKRU
• 2 ŁYŻECZKI MĄKI ZIEMNIACZANEJ
•
Z pozostałych białek ubić pianę z 1 szkl cukru i 2 łyżkami mąki ziemniaczanej.

MASA SEROWA:
• ¾ KG SERA BIAŁEGO W WIADERKU
• ½ SZKL CUKRU
• 1 BUDYŃ WANILIOWY
• 1 CAŁE JAJKO
• ½ KOSTKI MARGARYNY
• PUSZKA BRZOSKWIŃ
Utrzeć masło z cukrem i jajkiem. Wymieszać z resztą składników.

Na pierwszą część ciasta nałożyć masę serową. Potem pokrojone i odsączone ( na ściereczce) brzoskwinie.
Pianę położyć na brzoskwiniach. Na pianę zetrzeć drugą zamrożoną część ciasta.
Piec na złoty kolor ok. 45 min. Nie wyjmować z piekarnika aż ostygnie. Zostawić w ciepłym pomieszczeniu do całkowitego ostudzenia

DSC00018.JPG

Smacznego
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • DSC00018.JPG
    DSC00018.JPG
    290.3 KB · Wyświetleń: 0

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
zrobiłam
anbetung.gif
i mimo, że nie próbowałam jeszcze to przepis jest super
daumen.gif
rodzina zachwycona
fiesgrins.gif

2d6c5db0feea3fb98c5dc1a9fe158d4f,5,19,0.jpg


tylko akurat kawałek bez brzoskwiń sfotografowałam
dump.gif
 

fineska

Member
Lut 12, 2006
124
0
0
tak dzisiaj przez przypadek zajrzalam i patrze - ktos zrobil i w dodatku smakowalo
icon_smile.gif
ciesze sie ogromnie:) u mnie na pewno zawita w grudniu na swieta:)
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
A wiaderkowy twaróg jakiej firmy
icon_question.gif
(kiedys zrobilam i totalna klapa wyszla - wole robic z kostkowych twarogów).
I jeszcze jedno - bez spodu moge piec
icon_question.gif
 

fineska

Member
Lut 12, 2006
124
0
0
PEWNIE ZE Z kostkowych wychodzi zawsze lepszy sernik..tylko roboty troszke z nim bo trzeba zmielic ze 2 razy...ten sernik jest sernikiem popisowym mojej tesciowej wiec podpytam jaki ona uzywa...mi jest calkiem obojetnie ale ona zawsze bierze ten jeden wybrany ser ( tzn w wiaderkach pol kilogramowych ) .... a ciekawe jakiego serka uzywala Agusia??
a co do blaszki to zmierze spod w domu i dam znac.. ale taka standardowa prostokątna...w okraglej nigdy nie robilam...

tez zawsze mam obawy co do spodow w sernikach...czasem zastepuje je herbatnikami i tez jest smacznie:)
 

fineska

Member
Lut 12, 2006
124
0
0
mierzylam blache - mniej wiecej 20/35....ale czasem tesciowa piecze w mniejszej.....ogolnie sernik "rosnie" bo przeciez brzoskwinie sa w nim..wiec niski nie powinien wyjsc....

agula7 a ty w jakiej formie go robisz?? bo ostatnio sie spoptkalam z tortownica -olbrzymem
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

andy8

Member
Mar 15, 2007
79
0
0
Zawsze mnie jeszcze zastanawia dlaczego do serników z brzoskwiniami daje się tak mało jaj jedno lub 2 ,szukam dobrego przepisu na taki właśnie sernik Finesko czy myślisz że można dać 1 kg sera bo przeważnie w wiaderkach tak się kupuje
icon_question.gif
 

fineska

Member
Lut 12, 2006
124
0
0
nie mam zbytnio doswiadczenia w sernikach wie trudno mi powiedziec czy mozna dodac wiecej...nie wiem czy wtedyza bardzo kruchy nie bedzie i by sie nie kruszyl...nie wiem na prawde...trzeba by zapytac jakiego znawce z tej dziedziny...ja zawsze robie wg przepisy ....zostawiam troszke sera w wiaderku...
 

fineska

Member
Lut 12, 2006
124
0
0
Ilona kostkowy mielony ?? jest taki?? ja zawsze mielilam w maszynce recznie
icon_smile.gif
i paprania bylo
icon_smile.gif
ale ostatnio wiaderkowe u mnie w domu sa uzywane:)
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

fineska

Member
Lut 12, 2006
124
0
0
jezeli o ser to najczesciej tesciowa ( bo to jej jedno z popisowych ciast obok sernika z mlekiem) najzesciej kupuje formy delfiko:
9cafea8f6bafbcb65efedeecb803e9b5.jpg


to jest ser w wiaderku pol kilogramowy ...i tak teraz pomyslalam ze nigdy tego sera nie zostaje wie na pewno mozna dodac aly kilogram do tego sernika:)

Ilonka a u mnie zawsze sie ser mielilo..pamietam jak przed swietami lub wiekszymi imprezami mama kazala mi i siostrze mielic mak i ser...jedna jedno, druga drugie,,,,,ech,,,zawsze sie klocilysmy ktora co robi ...a z tym tez sie zchodzilo
icon_sad.gif
ale mile wspomnienia mam
icon_smile.gif
bo potem jakie pysznosci wychodizly:)
 

fineska

Member
Lut 12, 2006
124
0
0
icon_mrgreen.gif
a co do tych serow mielonych w kostkach ..to tak teraz mysle ze na wiekszosci teraz pisze mielony..ale nawet nie pomyslalam ze taki moze byc...bo zawsze sie kupywalo na wage ser w sklepie i mielolo...ale teraz nastala era wiaderek
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
fineska @ 31 Oct 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=613047Ilonka a u mnie zawsze sie ser mielilo..pamietam jak przed swietami lub wiekszymi imprezami mama kazala mi i siostrze mielic mak i ser...jedna jedno, druga drugie,,,,,ech,,,zawsze sie klocilysmy ktora co robi ...a z tym tez sie zchodzilo
icon_sad.gif
ale mile wspomnienia mam
icon_smile.gif
bo potem jakie pysznosci wychodizly:)
Mak i owszem też mieliłam (zawsze pół wżarłam przed upieczeniem
fiesgrins.gif
część podczas mielenia a cześć jak juz z bakaliami był
fiesgrins.gif
).
Mama sie wycwaniła pozniej i prażyła więcej
icon_mrgreen.gif


Tak jak pisalam - tych wiaderkowych sie boje - jeszcze jak do sernika na zimno to OK moge użyć ale do pieczenia nie - kiedyś taaaki piekny "gniotowaty zakalec" wyszedl, ze wiaderkowemu powiedziałam "dziękuje ale nie"
icon_wink.gif


Nie wiem czy ten czarnkowski akurat dostaniesz (nie wiem jaki zasieg ma społdzielnia) ale polecam z czystym sumieniem
daumen.gif
icon_biggrin.gif
 

Martek

Member
Gru 16, 2007
2
0
0
Rewelacja!!! Zawsze miałam problem z sernikiem, ale ten jest po prostu super. Tylko dłużej trzymałam w piekarniku, bo środek trochę płynny był. Robiłam z sera Delfiko. A oto on:

isdsc01888qd4.jpg


Róbcie bo warto!