Szybki Murzynek Postriego

postri

Member
Gru 20, 2006
23
0
0
Murzynek Postriego

Witam
Na wstępie zaznaczę, że nie pamiętam skąd posiadam ten przepis wiec może on juz jest gdzieś opisany-jeśli tak to proszę mi powiedzieć gdzie-nie chce być plagiatorem:(

MURZYNEK POSTRIEGO

SKŁADNIKI

-220 g. masła (trochę mniej niż kostka) lub kostka (250g.) margaryny
-2 szklanki mąki pszennej
-5 jajek
-2 łyżeczki proszku do pieczenia
-4 duże łyżki kakao
-pół szklanki wody
-1 szklanka cukru
-1 opakowanie cukru waniliowego - jeśli brak to dajemy wtedy półtorej szklanki cukru w sumie.
-2-3 łyżki wiórków kokosowych lub migdałów na posypkę
-ewentualnie rodzynki, śliwki suszone jako wkład bakaliowy no i trochę wódki można dodać np. 50g wódki lub rumu

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

Do garnuszka wlewamy wodę, wsypujemy cukier, dodajemy kakao i rozpuszczamy masło (margarynę).
Odlewamy pół szklanki (nawet trochę mniej, chyba, że chcemy obficie zalać) na polewę, zaś resztę zostawiamy do wystygnięcia.

Oddzielamy białka od jajek i ubijamy z białek pianę-ja dodaje odrobinę soli, aby szybciej i lepiej się ubiła

Po ostygnięciu dodajemy żółtka, mąkę wymieszana z proszkiem do pieczenia. To wszystko razem dokładnie mieszamy. Na koniec przekładamy pianę ostrożnie przez chwilkę mieszamy, tak, aby połączyć to ze sobą, ale nie zmiksować-ta piana ma tworzyć konstrukcje:)

Do formy keksówki wytłuszczonej i ewentualnie wysypanej bułką tartą wlewamy całą masę

Piekarnik 200 st. C i czas pieczenia 50 min. Ja później zostawiam ciasto w piekarniku, aby „się doszło” na około pół godziny.


SMACZNEGO !!!

murzynek__1_.jpg

murzynek__2_.jpg

murzynek.jpg
 

Załączniki

  • murzynek.jpg
    murzynek.jpg
    61.3 KB · Wyświetleń: 1
  • murzynek__2_.jpg
    murzynek__2_.jpg
    59.9 KB · Wyświetleń: 1
  • murzynek__1_.jpg
    murzynek__1_.jpg
    77.3 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Juta24

Member
Wrz 27, 2006
105
0
0
Witaj Postri smakowicie wygląda ten murzynek coś podobnego posiadam w moich zbiorach potwierdzam pyszny
mniam.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Postri apetycznie wygląda
mniam.gif
Szkoda, że taki mały
icon_rolleyes.gif
ale dla mnie by wystarczył
icon_mrgreen.gif
 

postri

Member
Gru 20, 2006
23
0
0
Ostatnio zamiast słodkiego kakao zrobiłem ze zwykłym, wydaje sie być wtedy za mało słodki, wiec co do kakaa to polecam jednak te słodkie, takie co moja córcia pija z mleczkiem.