kiełbaski rumuńskie

nadhia

Member
Gru 16, 2006
182
0
16
nie wiem skąd taka nazwa - tak to nazywa moja ciotka, a od niej mam ten przepis. Być może już znany Wam ale w wyszukiwarce nie znalazłam.

Robi się tak jak kotlety mielone czyli: mięso mielone (0,5 kg) + jajo. Z tym że zamiast bułki i smażonej cebulki dajemy mały seler - surowy, starty na tarce (grubsze oczka - jak do żółtego sera). Proporcje można zmienić. Więcej selera = ostrzejsze. Formułujemy takie grubsze wałeczki - kiełbaski.
Dalej tak samo jak mielone (czyli obtaczamy w bułce tartej i na patelnię).
Pycha.
 

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
Podoba mi się pomysł z selerem, ktory dobry jest jak wiadomo na potencję
fiesgrins.gif

Ale rodzinka to konserwatysci kotletowi
gruebel_2.gif
- kiedyś próbowałam przemycić słonecznik i marchewkę - odrzucili.
 

nadhia

Member
Gru 16, 2006
182
0
16
zapomniałam dopisać strategiczny składnik jakim są pieczarki (30 dag ściera się na tarce jarzynowej). Dzięki grzybkom kiełbaski są ciemne (może dlatego właśnie rumuńskie
icon_smile.gif
)
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
CYTATzapomniałam dopisać strategiczny składnik jakim są pieczarki (30 dag ściera się na tarce jarzynowej). Dzięki grzybkom kiełbaski są ciemne (może dlatego właśnie rumuńskie
Nadhia- przeedytuj pierwszy post i dopisz to do przepisu, bo nie kazdy czyta wszystkie kometarze
icon_biggrin.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
nadhia @ 9 Jan 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=430009nie wiem skąd taka nazwa - tak to nazywa moja ciotka, a od niej mam ten przepis. Być może już znany Wam ale w wyszukiwarce nie znalazłam.

Robi się tak jak kotlety mielone czyli: mięso mielone (0,5 kg) + jajo. Z tym że zamiast bułki i smażonej cebulki dajemy mały seler - surowy, starty na tarce (grubsze oczka - jak do żółtego sera). Proporcje można zmienić. Więcej selera = ostrzejsze. Formułujemy takie grubsze wałeczki - kiełbaski.
Dalej tak samo jak mielone (czyli obtaczamy w bułce tartej i na patelnię).
Pycha.
Zdaje mi sie, ze nazwa "kielbaski rumunskie" bierze sie stad, ze owe kielbaski przygotowuje sie nie we flaku, tylko przyrzadza sie je raczej jak polskie kotlety mielone, zwyczajnie na patelni...
Oryginalnie rumunska kielbasa jest kombinacja miesa wieprzowego i jagnieciny i zawiera zazwyczaj zestaw typowych przypraw balkanskich... a polska nazwa KIELBASA pochodzi z tureckiego i oznacza grilowany kotlet.
Dodatek tartego selera to, mysle, swietny pomysl i z pewnoscia wykorzystam przy najblizszym "kielbaszeniu"...moje ulubione kielbaski wieprzowe sa zwykle z dodatkiem jablek i majeranku...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
zrobilam na wczorajszy obiad- wymieszalam zmielone piersi kurze z duza iloscia selera i grzybkow- pyszne! na pewno powtorze!
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: