Chinskie bulki na parze*

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Wklejam...nie wiem czy juz sa czy nie:
Drozdzowe ciasto:
2 1/4 lyzeczki suchych drozdzy (to NIE sa drozdze instant, tylko suche drozdze w maciupkich kuleczkach)
1 lyzeczka cukru
1 szklanka letniej wody (lub 1/2 wody i 1/2 mleka)
3 szklanki maki
1 lyzka oleju roslinnego (lub rozpuszcznego masla)

Sypie drozdze i cukier do miski z woda, mieszam dobrze i zostawiam pod przykryciem przez 10 min.

Przesiewam make i mieszam ja z drozdzowa mikstura. Zagniatam 10 min (mozna w FP), zostawiam na 2-3 godz. Ma dobrze podwoic, a nawet potroic objetosc. Odgazowuje. Formuje walek, ktory dziele na 16 czesci, kazda rozplaszczam dlonia, potem walkuje na 7. 5 cm placek.
Na placku umieszczam lyzke nadzienia (slodkie , miesne, wegetarianskie, rybne), unosze brzegi ciasta i zlaczam je ze soba ukrecajac delikatnie (kierunek dowolny), potem lekko naciskam i odkladam do wyrosniecia na 30 min.
zagotowuje wode w garnku, nakladam "parownik" i w nim ukladam buleczki, przykrywam i "paruje" 10-15-20 min w zaleznosci od nadzienia..te slodkie najkrocej...
Polewam sosami....


Te na zdjeciu sa z nadzieniem z "azuki bean paste" (pasta z fasolki azuki) i truskawek, polane sosem truskawkowym...


 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
lecker.gif
mniam.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Przepis na paste z fasolki azuki w blogu...zrob koniecznie...mozesz nawet zrobic wiecej i zamrozic...zarowno surowe ciasto jak i ugotowane juz pierozki-buleczki...mozna z powodzeniem przechowywac w zamrazarce
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Hahahaha...tak, taki chinski...
ale , ale, Margot.. sprobuj pyszne nadzienie z krewetek lub krabow, z dodatkiem zielonych cebulek, kielkow...miesozernym polecam nadzienie z wieprzowiny i krewetek...
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Bułeczki śliczne! Tatter a Ty celowonie wykładasz koszyka koszyka?hm... zawsze pisza, ze nie powinno sie klasc nic bezposrednio na bambusiaku... pergamin (podziurkowany) albo kapuste polecaja...
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Malgosimi...gdy robie slodkie buleczki...ukladam je do wyrosniecia na papierowych krazkach (kupuje w Wing Yip), i przekladam je wraz z nimi do "parowania"
miesne i rybne na lisciach kapusty lub winorosli...
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
A jak układać na metalowych sitkach z szybkowara, bo bułki na parze zawsze mi się do nich przyklejają?
cry_1.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Malgosimi...zdjecie specjalnie dla Ciebie...

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Pysia @ 15 Jan 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=433371Mogę prosic o przepis albo link do tego przepisu na te pastę?
alez bardzo prosze:
"...azuki fasolka, z puszki albo uprzednio ugotowana, odsaczona...wrzucam ja do blendera i "blenduje" ...jak ma konsystencje gestej pasty, wtedy przekladam do rondelka, podgrzewam, dodaje cukier, odrobinke wody (1 lyzke np.) i odrobine soku z cytryny....
Pasta ma byc raczej slodka (bo to slodkie nadzienie)."
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
lisko, ja mam powycinane kola srednicy koszyka na pare ( dziurki robie nozem) i na tym zawsze wszystko ukladam, wygodniej niz oddzielne papierki