Fusilli z białym sosem

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Postulat z wątku na Niebie, by zamieszczać łatwe i szybkie sosy (zwłaszcza do makaronu) przypomniał mi o tym przepisie - super prosty, szybki i smaczny


Fusilli z białym sosem

makaron fusilli (czyli świderki - jeśli ktoś woli inny, np. rurki, w zasadzie nie ma przeciwwskazań
icon_wink.gif
)

śmietana 18% lub 22%
żółtko (surowe)
starty ser - żółty - jaki kto lubi
boczek
suszone grzyby
czosnek - troszeczkę
pieprz biały lub czarny - wedle gustu.


1.Zalewamy grzyby ( wrzątkiem- niedużo, tak, by przykrył grzyby. Robimy to w miseczce, dodajemy trochę vegetty, miseczkę przykrywamy.)
2. Makaron gotujemy. W tym czasie: na patelni podsmażamy pokrojone drobno 3-4 plastry boczku. Gdy się zrumienią, zdejmujemy patelnię na chwilę z ognia.

3. Na patelnię wlewamy kubeczek śmietany, dajemy żółtko i energicznie mieszamy - na małym ogniu. Dodajemy garść startego sera, namoczone grzyby i świeżo zmielony pieprz i trochę czosnku, do smaku. Cały czas mieszamy, aż ser się rozpuści.

4. Dodajemy makaron, mieszamy. Wykładamy na talerze, zajadamy


Smacznego


Wegetarianie oczywiście boczek mogą pominąć.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ja nie gotuję.
Krusze je na małe kawałaki i zaparzam, ok. 10 min w małej ilości wrzątku. Grzyby wraz z ta wodą ida do sosu, i nie są twarde.

Naturalnie, jesli chcesz, możesz zagotować.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Załączam zdjęcie. Wszystko wg. przepisu, tyle, że zamiast grzybów - brokuły
lecker.gif


DSC_0479.JPG
 

Załączniki

  • DSC_0479.JPG
    DSC_0479.JPG
    127.7 KB · Wyświetleń: 2

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Mysz, to zależy tak naprawdę, jak dużą porcję chcesz przygotować. Ja na porcję dla nas dwojga daję przeważnie mały kubeczek ( taki 200 g). Oczywiście możesz dać mniej, jak podczas wlewania na patelnię ocenisz, że ilość wystarczy w stosunku do ilości dodatków. Generalnie składniki u mnie nie pływają w sosie, tylko są nim otoczone
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ale się cieszę, że smakowało!
icon_biggrin.gif
freu.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Bardzo apetyczne zdjęcia
icon_smile.gif
 

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Niedawno wróciłam z pracy i właśnie przyrządzam fusilli
icon_smile.gif


Jestem bardzo głodna, więc jak się uda to zrobię zdjęcie, a jeśli nie to napiszę jak smakowało:)
 

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Oto zdjęcie:

fusilli.jpg


Szybkie i pychotne danie. Bardzo Nam smakowało mniam... sosik wyszedł wspaniały. Mój L. zajadał ze smakiem. Do dania strzeliliśmy sobie piwko
cheers.gif
, polecam...

Co do grzybów zastosowałam pieczarki, dodałam czerwoną paprykę, a boczku niestety nie miałam.
 

Załączniki

  • fusilli.jpg
    fusilli.jpg
    31.6 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
dance.gif
Ale się cieszę, Sywla!
Piękne zdjęcie
mniam.gif
 

cukinia07

Member
Kwi 21, 2009
87
0
0
Szybkie, proste, pyszne. Tedo mi było trzeba.
biggrinflip.gif
Zrobiłam wersję z brokułami, ale nie miałam akurat boczku, więc użyłam wędzonej szynki. Makaron fusilli jest do tego świetny (sos wypełnia szczelinki między skrętami).
lecker.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Cikinio - bardzo mi miło
icon_smile.gif


Sapphire - rosół tez jest smaczny
icon_smile.gif