Sałatka z piersi kurczaka

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
3 filety z kurczaka
1 puszka ananasa
1 puszka kukurydzy
garść rodzynek
majonez lub sos majonezowo-jogurtowy lub jogurt
sól, pieprz

Piersi obsmażyć na złoto, osączyć, wystudzić, pokroić w kostkę.
Puszki odsączyć, ananasa pokroić w kostkę.
Rodzynki sparzyć.
Wszystko wymieszać, doprawić do smaku.

Czasem dorzucam jakąś zieleninę np. szczypiorek czy pietruszkę.

sa322atkazpiersigj4.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

katarzynka

Member
Wrz 13, 2004
1,003
0
0
moja, od zawsze, ukochana salatka
icon_wink.gif

tylko ze ja zamiast obsmazania, gotuje piers z vegeta.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Wygląda obłędnie
mniam.gif
Tylko jako przeciwniczka słodkich mięs bałabym sie spróbować.
gruebel_2.gif

Czy mięso przechodzi tak tymi rodzynkami jak np sledzie w rodzynkach? Bo ja moge nawet zjeść łyzkę takich śledzi ze smakiem, ale nic ponadto. W większej ilości mnie odrzuca.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Akulka - nie wiem, co Ci odpowiedzieć. Bo samo mięso słodkie nie jest, zwłaszcza, jak się obsmaży nie tylko solone, a mocniej zziołowane... Ale cała sałatka jest słodka - rodzynki, ananas, kukurydza - to jednak słodkie smaki....
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Hyhyhy - ja bym ją zjadła ale bez piersi
fiesgrins.gif

Ale to już profanacja by była - nazwa by się nie zgadzała
rofl.gif
 

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
Akulko możesz spokojnie pominąć rodzynki. Moja ulubiona wersja tej sałatki (podpatrzona w jakiejś restauracji) to obsmażony kurczak + ananas + majonez + ewentualnie kukurydza, ale nie zawsze

moja bratowa zmodyfikowała ją i daje wędzonego kurczaka pokrojonego na malutkie kawałeczki też jest pyyyyycha
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Pimpek @ 13 Feb 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=448436Akulko możesz spokojnie pominąć rodzynki. Moja ulubiona wersja tej sałatki (podpatrzona w jakiejś restauracji) to obsmażony kurczak + ananas + majonez + ewentualnie kukurydza, ale nie zawsze
Hm, chyba spróbuje.
icon_wink.gif


A co proponujecie do tego? Ziemniaczki w mundurkach, pszenna bułkę - z czym podajecie jako zwykłe domowe danie? Bo o wino nie pytam, pasuje jak jak ulał białe półwytrawne
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Ja w sumie nie podaję jej jako "zwykłe domowe danie", bo raczej jako kolacyjne imprezowe. Więc z reguły jest tam więcej sałatek, cos ciepłego, pieczywo....

Ta sałatka przez tego kurczaka dość treściwa jest, więc chyba pieczywo by wystarczyło.. O, własnie tak dojadamy następnego dnia na śniadanie, jesli nie zejdzie cała
icon_smile.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Dzieki, to zostane przy pszennej bułce, albo ciabattcie
icon_wink.gif
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Moja wersja tej salatki to:kurczak wedzony+kukurydza z puszki+ananas+majonez, bez rodzynek.
Bardzo polecam kurczaka wedzonego, lub ewentualnie inna wedzona wedline drobiowa.