Ryz*

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Nie wiem dokladnie jak go nazwac, nauczyl mnie robic go kolega Kurd, jeszcze za czasow studenckich.

Skladniki:
1 szklanka ryzu dlugoziarnistego lub Basmati
1,5 szklanki wody
garsc rodzynek
garsc drobniutkiego makaronu - najlepsze takie drobne niteczki
sol
kilka lyzek oliwy z oliwek


Na rozgrana oliwe wrzucamy rodzynki, mieszamy, jak napuchna wrzucamy garsc zgniecionego makaronu, caly czas mieszamy, jak sie lekko zrumienia wrzucamy nieplukany ryz. Caly czas lekko mieszamy nie dopuszczajac do przypalenia, kilka minut. Zalewamy woda, dodajemy sol do smaku, mieszamy widelcem, przykrywamy i zostawiamy na malym ogniu, az ryz wchlonie cala wode.
Doskonale pasuje do miesa w sosie pomidorowym, kurczaka.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

eremiw

Member
Wrz 1, 2007
259
0
16
Mam 2 pytania- czy makaron ma być ryżowy , czy zwykły ,z mąki pszennej ? A drugie- trudno mi wyobrazić sobie nie wypłukanie ryżu , pewnie mogę wypłukać i potem osuszyć- nawet do następnego dnia?
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
eremiw @ 18 Nov 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=625365Mam 2 pytania- czy makaron ma być ryżowy , czy zwykły ,z mąki pszennej ? A drugie- trudno mi wyobrazić sobie nie wypłukanie ryżu , pewnie mogę wypłukać i potem osuszyć- nawet do następnego dnia?
Makaron ma byc zwykly z maki pszennej, cienkie nitki.

Kolega robil z ryzem nieplukanym przy mnie, wiec podalam wersje oryginalna przepisu. Chodzi jednak o to by ryz byl suchy, wiec plukac warto i mozna, byle potem dobrze osuszyc : ).

A rodzynki dobrze dac te jasne. Trzeb uwazac by nie przypalic w poczatkowej fazie z makaronem i rodzynkami.