Koszyczek drożdżowy z rogalikami

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
60 dag mąki
szkl mleka
3 dag drożdży
2 żółtka
sól
łyżeczka cukru
3 łyżki oliwy

1. Drożdże rozobć z letnim mlekiem i cukrem, odstawić na 10 min. Wyrośnięty rozczyn wyrobić z mąką, żółtkami, 1/2 łyżeczki soli i 2 łyżkami oliwy. Ciasto odstawić na 30 min.

2. Połowę ciasta rozwałkować na placek grubości 4 mm o wymiarach 25 x 30 cm. Podzielić go na 5 pasków o szer. 5 cm.

3. Paski ciasta zwinąć spiralnie, by powstały rogaliki przypominające pączki kwiatów. Ułożyć je na blasze wyłożonej pergaminem.

4. Z reszty ciasta uformować wałeczki. Dużą formę babkować odwrócić do góry dnem, obłożyć folią. Ułożyć pionowo wałeczki nieco dłuższe niż forma. U góry połączyć ja za pomocą paska ciasta, spłaszczyć. Przez ułożone już wałeczki przepleść - jak w koszyku - jeszcze kilka wałeczków. Na dole formy końca ciasta zlepić. Wierzch rogalików i koszyczek posmarować pozsotałą oliwą wymieszaną ze szczyptą soli i 6 łyżkami wody.
Piec 30 min w temp 180 st. Koszyczek zdjąć z formy, ostudzić, wypełnić rogalikami.


Fotki słabe, ale chciałam pokazać jak mniej więcej robić. Opisałam numerkami, jak na fotkach
icon_lol.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Piekłam na leżąco bo za nic stać nie chciały
icon_mrgreen.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
No można połączyć
icon_lol.gif
U mnie są fotki, byle jakie, ale chociaż widać o co biega
icon_mrgreen.gif