Spaghetti po grecku

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
400 g spaghetti, 20 dkg fety, 2 ząbki czosnku, 5 dkg czarnych oliwek (ewentualnie zielonych) 50 dkg pomidorów, ewentualnie słoiczek koncentratu pomidorowego, 2 łyżki oliwy, sól, pieprz, bazylia

Spaghetti ugotować w lekko osolonej wodzie al dente. Na oliwie podsmażyć posiekany czosnek, dodać obrane ze skórki i podrobione pomidory oraz koncentrat pomidorowy. Doprawić do smaku. Dusić do momentu gdy pomidory będą miękuśkie. Gdy makaron ostygnie, wymieszać z sosem, oliwkami i pokrojona w kostkę fetą.
 

Załączniki

  • zdjecie.jpg
    zdjecie.jpg
    13 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
a czemu w Dietach?
icon_eek.gif
 

dorka

Member
Wrz 17, 2004
1,305
0
0
właśnie
to już kolejny przepis nie zwiazany z dietą a raczej z kuchnią narodową
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
podoba mi sie
icon_smile.gif
kiedys jadłam sam makaron wymerdany z fetą i był pyszny wiec i taka wersja musi smakować
mniam.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
sie tylko glosno zastanowilam.
Do salatek Grecy podaja oliwki kalamata, ktore pasjami uwielbia moj maz. Kupuje sobie zapasy w litrowych (sic!) wiaderkach.
I przyszlo mi do glowy, ze pewnie moznaby dac te oliwki, ale nigdy ich nie widzialam bez pestek, a pluc pestkami z sosu chyba nie bardzo...
icon_rolleyes.gif

W necie sa wypestkowane to moze i w sklepie znajde? Niestety greckich delikatesow nie ma.
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
kermidt @ 30 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=477393sie tylko glosno zastanowilam.
Do salatek Grecy podaja oliwki kalamata, ktore pasjami uwielbia moj maz. Kupuje sobie zapasy w litrowych (sic!) wiaderkach.
I przyszlo mi do glowy, ze pewnie moznaby dac te oliwki, ale nigdy ich nie widzialam bez pestek, a pluc pestkami z sosu chyba nie bardzo...
icon_rolleyes.gif

W necie sa wypestkowane to moze i w sklepie znajde? Niestety greckich delikatesow nie ma.
Już pojełam co miałaś na myśli
icon_wink.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
anbetung.gif


postaram sie wyrazac jasno w przyszlosci.

o glebokiej jego awersji do oliwek czarnych wspominac?
fiesgrins.gif

Do tego stopnia, ze pozwala dziecku z potrawy, z talerza je wybierac
Biedny jest, bo ja i Kuba je kochamy i tak na zasadzie wiekszosci zjada co podano.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
Ja mam pewne pytanka...

po pierwsze: czy dodajesz świeże pomidory czy takie z puszki?
po drugie: czy pomidory dusisz do momentu gdy są tylko miękkie, ale można jeszcze rozróżnić poszczególne kawałki czy do momentu aż zrobi się bardziej papka pomidorowa?

Akurat mam w domu wszystkie potrzebne składniki, więc chętnie bym zrobiła to spaghetti po weekendzie, ale muszę się upewnić co do szczegółów najpierw...
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Do tego konkretnego przepisu użyłam pomidorów z puszki ale ze świeżych pomidorów też powinno wyjść ok, tylko chyba trzeba by było dodać ten nieszczęsny koncentrat, żeby sosik zagęścić. Osobiście nie przepadam za papką i to w każdej postaci ;) Lubię jak widać że tam "pływają" pomidorcy.
Polecam!
 

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
No więc wreszcie zrobiłam... Całkiem smacznie mi wyszło...
icon_smile.gif
Niestety nie miałam oliwek... więc jest bez oliwek. No i nie wygląda na zdjęciu zbyt ładnie, bo byłam głodna, więc nie chciało mi się ładnie wszystkiego nakładać.
 

Załączniki

  • DSCN7513.JPG
    DSCN7513.JPG
    246.2 KB · Wyświetleń: 0

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
robię takie spagetti od dawna
icon_smile.gif
, nie daję koncentratu i dodatkowo sypie oregano. Bardzo polecam też z suszonymi pomidorami, wtedy na oliwę siup czosnek i pomidory suszone , do tego spagetti feta i oliwki czarne (zawsze daję czarne nie zielone) , pycha.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: