norweskie czekoladowe muffiny-Sjokoladefondant

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Piec w 180"C-----10-12 min

Produkty:
300 g czekolady deserowej(do wypiekow)
250 g masla
2 dl cukru
5 jajek
3 dl maki
1 lyzeczka proszku do piecz.
1 ---------- cukru waniliowego
Wykonanie:
Roztopic maslo i czekolade,wmieszac cukier i ostudzic troche.Wmieszac powoli jajka jedno po drugim,dodac reszte i wymieszac.Napelnic dobrze wysmarowane foremki ok.3/4.Nie piec dluzej niz podalam na poczatku,bo maja byc rzadkie w srodku. Podawac prawie od razu z lodami smietankowymi i bita smietana.PYCHOTAAAAAAAAAAAAAA.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
vidar @ 31 May 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=514945Pieklam dzisiaj i prosze kogos kompetentnego o zmienienie czasu pieczenia na 15-20 min.Tyle wystarczy w zupelnosci.DZIEKI.
A czy do tych muffinek koniecznie trzeba aż 5 jajek
gruebel_2.gif
próbowałaś może kiedyś z mniejszą ilością?
 

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Dopisze tu przepis na takie muffiny z kremem waniliowym,bo bardzo podobny jest do oryginalu.

007.JPG

Skladniki:
Ugotowac gesty budyn waniliowy-przestudzic pod przykryciem albo posypany cukrem pudrem(nie zrobi sie kozuch)
(Ja mialam gotowy krem waniliowy.)

2 czekolady-mleczna i gorzka(u nas sa takie-do wypiekow)
lyzka kopiata masla
pol szklanki kawy(takiej juz zaparzonej)
lyzka cukru
2 jajka
1,5-2 szklanki maki
lyzeczka proszku do pieczenia

Czekolade polamana,maslo i kawe dac do garnka,podgrzac,rozpuscic,wymieszac-(mozna w mikrofali).
Jajka z cukrem rozbeltac trzepaczka,wlac mase czekoladowa,wsypac make i proszek-zamieszac szybko.
Dolki muffinowe(albo papilotki)napelniac lyzka masy,klasc lyzeczke kremu(budyniu)i na to znowu lyzke masy.
Piec ok 12 min w 200st.C.
Maja wygladac na lekko niedopieczone.
 

Załączniki

  • 007.JPG
    007.JPG
    140.3 KB · Wyświetleń: 0

ewa1203

Member
Gru 13, 2008
181
0
0
poprostu slinotok, ze sie tak wyraze niesmacznie;)

moje pytanie tylko brzmi tak: te czekolady to gramowo mają być jakie? kawa rozpuszczalna czy fusówa? no i co do budyniu to rozumiem ze zrobic go w mniejszej ilosci mleka, tak?

planuje zrobic bo naprawde wygladaja swietnie i musza byc bardzo dobre:)
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Przyłączam się do zachwytów. I do pytań też
icon_mrgreen.gif
 

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Ja dalam 2 czekolady po 100 gr,kawy wykorzystalam resztke z expresu a budyn musi byc bardzo gesty(czyli chyba musicie dac mniej mleka,ja sie nie bardzo orientuje w polskich budyniach)
Powodzenia
wink.gif
 

paulicza

Member
Maj 5, 2009
134
0
0
Czekolada do wypieków? Nie czaję... Nie wiedziałam, że takie są, a czy w takim razie ktoś może powiedzieć, gdzie to kupić i ewentualnie jakaś marka? No i czy w razie czego zwykłą można dodać? Pytam, bo się strasznie najarałam na te muffinencje.

Acha i co to znaczy 2 dl cukru, 3 dl mąki?

Ja być głupia i nie wiedzieć
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Zrob z przepisu pod ostatnim zdjeciem.Czekolada moze byc obojetnie jaka(pewnie u nas sa tylko takie specjalne
icon_wink.gif
)
2 dl=200ml(mala szklanka)
3 dl=300ml(troche wiecej niz szklanka)

Lepiej teraz?
 

Ela83

Member
Lis 29, 2007
337
0
0
zrobiłam tę drugą wersję -z kremem
piekłam 12 min, ale wyszły suche i troche twarde (dałam 1,5 szkl. maki), no i nie wiem co zrobilam nie tak...
 

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
dontknow.gif

jedyne co mi przychodzi na mysl to dlugie mieszanie.Wystarczy 3-4 razy zabyrdac jakims mieszadlem(ja mam taka rozge metalowa)
NIE MIKSEREM!
 

Ela83

Member
Lis 29, 2007
337
0
0
Vidarko, zrobiłam je drugi raz z czereśniami zamiast budyniu, króciutko mieszałam (łyżką) i są mięciutkie, wilgotne ( nie od owoców) czekoladowe, pyszne po prostu!
będę powtarzać, tylko jedno mnie martwi, że kilogramó przybywa...