Ciasto jabłkowo-budyniowe

GosiaM

Member
Mar 23, 2005
3,267
0
0
Ciasto jabłkowo-budyniowe

Przepis z jakiejś babskiej gazetki, znaleziony wieki temu.

Składniki:
1 kg jabłek,
25 dag masła lub margaryny,
4 jajka,
1 szklanka cukru,
1 szklanka mąki pszennej,
1 szklanka mąki ziemniaczanej,
2 łyżeczki proszku do pieczenia,
cukier waniliowy
2 budynie waniliowe lub śmietankowe (duże),
1 litr mleka.

Sposób wykonania:

Jabłka obrać i zetrzeć na tarce o dużych oczkach, albo pokroić w cienkie plasterki.
Budynie ugotować wg przepisu na opakowaniu. Jeśli jabłka są kwaśne dodać więcej cukru (2-4 łyżki).
Masło utrzeć ze szklanką cukru, cukrem waniliowym i żółtkami. Nadal ucierając, powoli wsypywać obydwie mąki wymieszane z proszkiem do pieczenia. Z białek ubić pianę i delikatnie wymieszać z ciastem.
3/4 ciasta wyłożyć blachy wyłożonej papierem do pieczenia. Na cieście rozłożyć kolejno warstwę jabłek, gorący budyń i resztę ciasta. Piec około 50 minut w temperaturze 180 st. C. Upieczone i ostudzone ciasto posypać cukrem pudrem.

Przepis na tzw. dużą blachę. Budynie dałam jeden na 0,5 l mleka, a drugi na 0,75.
Podobne ciasto robię też z ciastem kruchym.

jab_kowo_budyniowe.jpg
 

Załączniki

  • jab_kowo_budyniowe.jpg
    jab_kowo_budyniowe.jpg
    58.7 KB · Wyświetleń: 1
  • jab_kowo_budyniowe2.jpg
    jab_kowo_budyniowe2.jpg
    46.6 KB · Wyświetleń: 0

sloneczko

Member
Sie 14, 2006
531
0
0
Bardzo dziekuje
bussi.gif
 

lueur

Member
Cze 29, 2007
3
0
0
Upiekłam dzisiaj to ciasto. Zamiast jabłek użyłam brzoskwiń z puszki. Szybkie, proste i... przepyszne. Najlepsze po kilku godzinach w lodówce. Rodzina zachwycona
icon_wink.gif
Polecam!
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
mam pytanie czy na ciasto mam od razu połozyć owoce czy podpiec spód ???? jak zrobiłam tak kiedyś miałam zakalec ?!
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Ewelinko, nie jestem wprawdzie autorka przepisu ale ciasta ucieranego sie nie podpieka. Wiec poloz jablka na ciasto i nie martw sie, bo w wypadku tego typu ciast z jablkami- mysle, zawsze sie zdarzy, ze w jakims miejscu ciasto nie bedzie zupelnie suche. Co innego kruchy spod, tez mozna zawsze naprzod podpiec.
wink.gif
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
Margarete @ 1 Jun 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=711242Ewelinko, nie jestem wprawdzie autorka przepisu ale ciasta ucieranego sie nie podpieka. Wiec poloz jablka na ciasto i nie martw sie, bo w wypadku tego typu ciast z jablkami- mysle, zawsze sie zdarzy, ze w jakims miejscu ciasto nie bedzie zupelnie suche. Co innego kruchy spod, tez mozna zawsze naprzod podpiec.
wink.gif
dziekuję margarete że napisałas ale ciasto ze spodem ucieranym upieke nastepnym razem ponieważ upiekłam ciasto na spodzie ciasta podpieczonego z kruszonka kakaową
icon_mrgreen.gif
efekt pychota
mniam.gif
lecker.gif
kliknełam fotke ( poniewaz nikt nie odpowiadał byłam zmuszona wykorzystac własna koncepcje ) ciacho2_ok.JPGciacho1_ok.JPG
 

Załączniki

  • ciacho1_ok.JPG
    ciacho1_ok.JPG
    98.1 KB · Wyświetleń: 1
  • ciacho2_ok.JPG
    ciacho2_ok.JPG
    30.4 KB · Wyświetleń: 1

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Ojej Ewelinko udalo Ci sie znakomicie! Ale narobilas smaka!
Kruszonki kakaowej jeszcze nie robilam. Dziekuje za inspiracje, bo wyglada bardzo apetycznie!
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38