Pstrag w platkach migdalowych*

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Na 2 osoby:
1 pstrag wypatroszony,umyty i wytarty kladziemy na desce i usuwamy luski tyle ile sie da.Smarujemy maslem od srodka i zewnatrz,solimy,w srodek upychamy pokrojony koperek,zielona cebulke i pietruszke.Pakujemy w folie alum. i pieczemy w piecu w 200*C ok.20 min.Po tym czasie wyciagamy go i studzimy,sciagamy skorke,i obtaczamy w jajku i platkach migdalowych.Szybko obsmazamy na maselku na patelni.Super z mizeria i piure ziemniaczano-marchewkowym.
Bardziej oplaca sie zrobic kilka i pozniej jesc do chleba na zimno.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Dziekuje za przepis, rzeczywiscie zalezy pewnie od tego jaki duzy ten pstrag. Zielona cebulka to ma byc szczypiorek? Zastanawiam sie czy po sciagnieciu skory sie nie bedzie rozwalac.
 

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Moze sie rozwalac,i dlatego trzeba najpierw ostudzic a potem panierowac.A zielona cebulka to tzw.wiosenna-mloda.
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Proszę o fotkę, jeśli już ktoś zrobi! Z góry dziękuję.
 

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
Pycha!!! Wlasnie nie wiedzialam co robic ze pstragami bo nikt u mnie w domu nie przepada za rybami ze slodkich wod , a mamy namietnego rybaka. To jest pierwszy pstrag ktorego mozna jesc rowniez na zimno (bo tak normalnie dla mnie zimny jest blee).

I jak fajnie wyglada!! Nie zdazylam zrobic zdjecia bo glodna rodzina wolala o zarcie.

Mialam tylko problem z platkami - nie chcialy sie za bardzo przyklejac.
 

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
RADA-jak wystudzonego pstraga opanierujesz w jajku zmixowanym,to sie przyklei.Albo po prostu posyp po wierzchu.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Zrobiłam wczoraj w dwóch wersjach, panierowany w bułce tartej i panierowany w migdałach. Obie wersje fajne, ale wersja z bułką fajniejsza, bo wrzuciłam na bardzo rozgrzaną patelnię i podsmażyłam do chrupkiej i sztywnej skorupki. Wyszło naprawdę smacznie.