SERNIK WIEDEńSKI

darek0000

Member
Maj 12, 2007
20
0
0
daumen.gif
OTO PRZEPIS NA DOBRY I łATWY W WYKONANIU SERNIK , BEZ CIASTA
SKłADNIKI :
- 1kg sera tłustego
- 2 czubate łyżki budyniu waniliowego
- 1 i 1/2 szklanki cukru
- 150 g masła
- 8 jajek

- bakalie i przyprawy: wanilia, smażona skórka pomarańczowa, rodzynki (jeśli ktoś chce)

ser zmielić trzykrotnie , żółtka utrzeć z połową cukru na puszysta masę , białka ubić na sztywno z drugą połową cukru na sztywno. Do sera wsypać budyń wymieszać potem dodać żółtka i białka delikatnie mieszać do połączenia się mas - powinna być jednolita i puszysta na koniec dodać jeśli ktoś chce po łyżce bakalii (lecz ja sam osobiście wolę bez dodatków )

masę wyłożyć na okrągłą blachę o śred ok 23 cm wyłożoną pergaminem i piec w piekarniku nagrzanym do 180 C przez ok 50 mi ( do momentu aż sernik nie urośnie i zarumieni się) po upieczeniu wyciągnąć z piekarnika i jeść po wystygnięciu (a to że opadnie to normalka dla sernika)

SMACZNEGO
anbetung.gif

SER.JPG
 

Załączniki

  • SER.JPG
    SER.JPG
    1.2 MB · Wyświetleń: 3

bezuna

Member
Kwi 24, 2006
228
0
0
To jest prawdziwy sernik z mojego dziecinstwa, bez spodu i z prawdziwego bialego sera, a nie jakis zagranicznych wynalazkow
icon_wink.gif
 

Annaa

Member
Lut 20, 2006
116
0
0
link

bardzo podobny przepis jest na wielkim żarciu też gorąco polecam, :)link u góry, i zdjęcie:
dscn539900018042007eo3.jpg
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
o matko jak one pięknie wyglądają
icon_eek.gif
mniam.gif
jeszcze nigdy nie udało mi się upiec wysokiego sernika (zawsze podczas pieczenia bardzo opada) dlatego jestem pełna podziwu
anbetung.gif
 

Annaa

Member
Lut 20, 2006
116
0
0
wydaje mi się że to kwestia sera i dobrego piekarnika, i oczywiście dobrego przepisu, najlepszy jest tłusty ser ten sernik na zdjęciu był z półtłustego i już bardziej opadł, ale w smaku i tak był mmm:)
Próbuj
icon_smile.gif
na pewno się uda
ps. po za tym sernik tak ma że opada, taki jego urok, ważne aby dobry był w smaku
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Annaa @ 27 May 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=512337wydaje mi się że to kwestia sera i dobrego piekarnika, i oczywiście dobrego przepisu, najlepszy jest tłusty ser ten sernik na zdjęciu był z półtłustego i już bardziej opadł, ale w smaku i tak był mmm:)
Próbuj
icon_smile.gif
na pewno się uda
ps. po za tym sernik tak ma że opada, taki jego urok, ważne aby dobry był w smaku
icon_smile.gif
u mnie na pewno chodzi o pieczenie bo wypróbowałam juz wiele świetnych przepisów z cina
icon_smile.gif
kiedyś musi się udać i też pochwalę się takimi pięknymi zdjeciami
icon_wink.gif
 

darek0000

Member
Maj 12, 2007
20
0
0
Wydaje mi się że cały sukces sernika wysokiego to ser a raczej jego ilość śmieszą mnie przepisy gdzie podają np;600g ser itp im większa blach tym więcej sera a co za tym idzie sernik jest dobrze wyrośnięty i ładnie wygląda ten przepis jest na okrągłą blachę a jeśli robię na dużej prostokątnej to robię z podwójnej porcji
icon_smile.gif
icon_smile.gif
icon_smile.gif
pozdro
daumen.gif