Placki a la tortilla Andalusa

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Placki a la tortilla Andalusa

Pyszne, łatwe do zrobienia placki z przepisu na tortillę Neli Rubinstein.

1,5 szklanki ziemniaków pokrojonych w drobną kostkę (max. 5 mm)
średnia cebula
3 jajka
sól
pieprz
dowolne zioła: tymianek, majeranek, rozmaryn, hyzop, natka pietruszki (2-3 razem)
olej do smażenia

Na odrobinie oleju zeszklić pokrojoną w kostkę cebulę z odrobiną soli, dodać ziemniaki, smażyć, aż troszkę zmiękną (5-7 minut).
Jajka roztrzepać z przyprawami, przełożyć do nich ziemniaki z cebulą (po trochu, żeby nie zrobiło się zbyt gorące), wymieszać.
Smażyć niewielkie placki.

Można jeść same albo z surówkami. Jest to porcja na 2 osoby do najedzenia się. Z dodatkami mogą się najeść nawet 3 osoby.

_388503_n.jpg
[/img]
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Bardzo lubię wszystko co ziemniaczane i te placuszki mi się podobają. Zrobię wkrótce, bo akurat sama jestem przez ferie w domu i nie będzie mi się chciało typowych obiadów robić dla siebie samej, więc te placuszki będą jak znalazł. Dam znać jak mi smakowało, pewnie dobrze będzie
 

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Dzięki, Paula, bo już myślałam, że nikt nie wypróbuje. U mnie są przynajmniej raz na tydzień, bo roboty dosyć mało, a efekt super.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
O kurcze, zapomniałam, że miałam dać znać jak mi smakowało :dump:
Zrobiłam z przyprawą do ziemniaków zamiast tych wszystkich przypraw i usmażyłam takiego jednego placka i było pycha. Do tego miałam zestaw trzech surówek i objadłam się jak bąk. Będę sobie takie robić jeszcze nie raz.
 

Basia_11

Member
Sie 24, 2005
415
0
0
Nutinko, właśnie cała moja familia skończyła obiad - placki tortillowe z Twojego przepisu, mizeria i fasolka szparagowa - pyszny obiad, nie trzeba nic więcej!

Bardzo dziękuje za przepis :cook:

pozdrawiam serdecznie
Basia :wink:
 

nurthena

Member
Paź 23, 2005
320
0
0
zrobilam w piatek Mialam nieduzo czasu a rodzinka glodna ;)

Wyszlo bardzo smaczne wszystko polalam sosikiem pieczarkowym do tego suróweczka i sie nazarlismy jak... hmm mopsy
icon_razz.gif
icon_razz.gif
Dzieki za przepiz przyda sie nieraz :cheers: