Cegielka makrobiotyczna

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
ja nie wiem nic na temat kuchni makrobiotycznej, przepis dostalam od kolezanki wegetarianki, u ktorej tej cegielki sprobowalam


1 cebula
2 marchewki
2 cukinie
zetrzec na tarce, dodac do podsmazonej na 3 lyzkach oliwy cebuli, dusic wszystko przez ok 10 minut nastepnie doprawic sola, czosnkiem, 2 lyzeczkami curry.

w garnku 150 g maki z cieciorki wymieszac dokladnie z 500 ml zimnej wody. postawic na ogien i mieszac az masa zgestnieje. zdjac z ognia, wymieszac z warzywami, przelac wszystko do keksowej formy i piec w temp. 180 stopni przez 40 minut. wyjac z formy jak juz zupelnie wystygnie, kroin na plastry i knosumowac:) zdrowe, sycace i pyszne
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
ależ to musi być pyszne
icon_eek.gif
mniam.gif
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
Bea73 @ 8 Nov 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=618316ja nie Bahomet, ale mysle ze 'rozmiar' cukini nie jest tak wazny...
aczkolwiek im mniejsza, tym lepsza/delikatniejsza (wg mnie)
no i mniej nasion bedzie do drazenia
icon_wink.gif
Wiem, że jest delikatniejsza, chodziło mi raczej o ilość ze względu na zachowanie proporcji w potrawie. Bo marchewki i cebule nie różnią się wielkością tak bardzo jak cukinie. Jeśli 1 cukinia może mieć 300g a inna nawet 1 kg, to przy 2 szt. jest różnica prawie 1,5 kg.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
wiesz, tutaj sa generalnie takie 'srednie' cukinie, wiec faktycznie lepiej zebys nie brala takiej kilowej
icon_wink.gif
 

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
Yoanko przepraszam, ze dokladnie nie napisalam, po prostu tu sa tylko te male zielone cukinie i tylko takimi operuje. 300g jest ok. w przepisie w ogle nie bylo cukinii i marchwii, to taka moja fanaberia
icon_wink.gif

Acha i trzeba uwazac na curry, bo moje jest tak pikantne ze juz przy 1 lyzce wychodz za ostre. O rany i blad jest w wodzie: 500 ml a nie 50, juz ide poprawiac... przepraszam bardzo
icon_redface.gif


A cegielke ostatnio znowu robilam po bardzo dlugim czasie i stwierdzam ze jest naprawde pyszna. Nastepnym razem zrobie zdjecia i wstawie tu i na blog...
 

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
Bea, Bahomet, dziękuję za odpowiedzi
anbetung.gif

U nas jest różnie z cukiniami. Ostatnio były akurat takie malutkie, a czasami są tylko olbrzymy 1,5 kg, dlatego pytałam
icon_mrgreen.gif