Couscous po prowansalsku

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
dla lubiacych couscous i ratatouille
icon_smile.gif


1 szklanka kaszy couscous
1 cebula
3 pomidory
po jednej papryce z kazdego koloru
2 cukinie
1-2 baklazany
3-4 zabki czosnku
ziola (prowansalskie, tymianek, natka pietruszki)
sol, 2 lyzki oliwy


Przesmazyc posiekana cebule na oliwie. Dodac pokrojone warzywa, ziola i przyprawy. Dusic ok. 30 min mieszajac co jakis czas.
Nastepnie dodac couscous + 2-3 szklanki wody i gotowac jeszcze ok. 15 min. Na koniec dodac natke pietruszki.

Smacznego!

I znowu PS. : niestety, nie pamietam z jakiej ksiazki pochodzi ten przepis, wiem tylko, ze z jakiejs francuskojezycznej czytanej 13 lat temu uczac sie gotowania
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Mnie nie wyszedl po prowansalsku, z prostego powodu, ze zapomnialam o ziolach. Ale i tak bardzo nam smakowalo. Nawet dzieciaki nie grymasily przy papryce i cebuli. Nie dodalam baklazana i cukinii, nie bylo, byla natomiast mrozonka wielowarzywna z groszkiem, fasolka szparagowa, fasola mloda. Wyszlo palce lizac.
Po dodaniu kuskusu gotowalam tylko 5 minut i zostawilam na troche w cieple. Byl bardzo miekki i delikatny.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
ciesze sie ze smakowalo Ines!
juz myslalam, ze nikt nie wyprobuje
icon_wink.gif

ja kocham ratatouille, wiec byla to dla mnie jej ciekawa odmiana; no i mam sentyment, bo to jedno z pierwszych 'samodzielnie' gotowanych przeze mnie dan w 'nowym' zyciu
icon_lol.gif
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Bardzo lubie ratatouille - to jest taka delikatniejsza wersja, na ciepla kolacje swietnie sie nadaje. Probowalam juz inne przepisy z kuskusem, ale ten jest wyjatkowo udany.
daumen.gif
Nastepnym razem zaryzykuje z baklazanem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
ja piszac o wersji 'tradycyjnej' w cudzyslowie mialam na mysli te z tytulu, znaczy prowansalska, znaczy à la ratatouille
icon_wink.gif