Potrawka grzybowo-sejtanowa

Lis 28, 2005
3,760
0
0
"Potrawka" grzybowo-sejtanowa

Oj grzyby chodzily za mna i chodzily ;), wiec w koncu zrobilam sobie. Z braku prawdziwych lesnych grzybow: pieczarki i shitake. Poniewaz wybieralam sie na canoe, wiec chcialam, zeby nadawalo sie i do kanapki. Nie wiem czy "potrawka" to najwlasciwsze okreslenie, ale niech bedzie ;)

Skladniki:

4-5 pieczarki (duze mialam)
3 shitake (tez wielkie)
3 duze kawalki sejtana (*)
3 zabki czosnku
lyzka pasty chinskiej ostrej (wczoraj znowy bylysmy w china town ;)
troche sosu sojowego
lyzka agar (do zageszczenia)
i drozdze spozywcze (nie te do pieczenia, ale te ktore mozna jesc - wskazane szczogolnie dla wegan)
olej do smazenia

potrawka_skladniki.jpg

Pokroic grzyby, podstmazyc troche. Dorzucic pokrojony w kostke sejtan. Podsmazyc przez chwile. Wlac sos sojowy, przyprawy i troche wody (jesli jest za malo plynu). Dusic pod przykryciem 10-20 min. Dorzucic pokrojony czosnek. Na koniec dodac drozdze i agar. Mieszajac gotowac jeszcze pare minut. I gotowe. Mozna jesc cieple z jako czesc obiadu, mozna na zimno na chleb, itp. Wsadzilam do sloika, i do lodowki a dzisiaj na sniadanie wydrazylam bulke, naladowalam potrawki i zjadlam :D

grzybowo_seitanowa_potrawka.jpg
 

Załączniki

  • potrawka_skladniki.jpg
    potrawka_skladniki.jpg
    120.4 KB · Wyświetleń: 0
  • grzybowo_seitanowa_potrawka.jpg
    grzybowo_seitanowa_potrawka.jpg
    94.6 KB · Wyświetleń: 0
Lis 28, 2005
3,760
0
0
Zapomnialam napisac cos na temat sejtana - stad ta (*) przy nim. Sejtan jest powszechnie znany wegetarianom jako dobre zrodlo bialka. Jest to bialko z pszenicy. Gdzies na to mialam nawet przepis, ale nigdy nie robilam sama. Ma taka fajna gabczasta strukture i nasiaka przyprawami jeszcze lepiej niz tofu. Uwielbiam to! A od kiedy znalazlam "surowy" sejtan w sklepie ze zdrowa zywnoscia kupuje go dosc czesto. Pozdrawiam M-S.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Margot @ 8 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=535650ale fajny przepis wykorzystam jak tylko zrobię sobie sejtan
Margot a przepisem sie podzielisz
icon_question.gif
 

katek

Member
Lis 27, 2005
858
0
0
Ja mam taki przepis:

Seitan

1 kg mąki pszennej z pełnego przemiału – drobno zmielonej
sos sojowy
przyprawy

Z mąki i wody zagniatamy ciasto, takie jak na makaron i odstawiamy na parę godzin, aby wydzielił się gluten. Następnie ciasto płuczemy pod strumieniem letniej wody, aby pozbyć się skrobi. Otrzymane w ten sposób ciasto kroimy na kawałki i wrzucamy do gotującej się wody, zwracając uwagę na to, aby nie przywierały do dna. W trakcie gotowania dodajemy sos sojowy i zioła, ewentualnie imbir. Czas gotowania około 60 minut.
W ten sposób przygotowane „mięso” możemy przyrządzać na rozmaite sposoby, np. podsmażać /sznycle, kotlety/, mieszać z warzywami i dusić, dodawać do bigosu zamiast mięsa, miksować na pastę do chleba.

seitanvl7.jpg
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Ja mam taki jak Katek tylko lepiej wziąć zwykłą pszenną mąkę ,bo łatwiej się robi ,a i tak skrobia i te otręby się wypłukuje
A płukać na zmiane w bardzo ciepłej wodzie i bardzo zimnej ,już tu podawałam poszukam przepis
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
To i moja potrawka (z myślą o kolacji do chleba ja zrobiłam) moze nie taka ładna jak Mamuszki , ale pokazuję dokładnie wg przepisu ,tylko jeszcze mała cebulka ,bo myślałam ,że ma być
cheers.gif
i shitake suszone ,namoczone ,podgotowane
Łyżka potrawki zjedzonej na gorąco bardzo smakowała....

000_0465.jpg
 

Załączniki

  • 000_0465.jpg
    000_0465.jpg
    728.3 KB · Wyświetleń: 0
Lis 28, 2005
3,760
0
0
Margot @ 18 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=542200To i moja potrawka (z myślą o kolacji do chleba ja zrobiłam) moze nie taka ładna jak Mamuszki , ale pokazuję dokładnie wg przepisu ,tylko jeszcze mała cebulka ,bo myślałam ,że ma być
cheers.gif
i shitake suszone ,namoczone ,podgotowane
Łyżka potrawki zjedzonej na gorąco bardzo smakowała....

Pokaż załącznik 14535
Cebulka jak najbardziej, ja wtedy nie mialam, a nie chcialo mi sie dralowac do sklepu
fiesgrins.gif
Najwazniejsze, ze smakuje. Smacznego!
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
mamuska_samuska @ 8 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=535643Zapomnialam napisac cos na temat sejtana - stad ta (*) przy nim. Sejtan jest powszechnie znany wegetarianom jako dobre zrodlo bialka. Jest to bialko z pszenicy. Gdzies na to mialam nawet przepis, ale nigdy nie robilam sama. Ma taka fajna gabczasta strukture i nasiaka przyprawami jeszcze lepiej niz tofu. Uwielbiam to! A od kiedy znalazlam "surowy" sejtan w sklepie ze zdrowa zywnoscia kupuje go dosc czesto. Pozdrawiam M-S.
o to sie mialam zapytac, bo jak tu zyje sejtana nie widzialam.

A kiedys w szale poszukiwania przewodnikow na grzyby nawet znalazlam klub w Toroncie. Maja wycieczke.
Jak nie da rady inaczej to sie do nich zapisze i zabiere jak przestane karmic.
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0
kermidt @ 8 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=559243o to sie mialam zapytac, bo jak tu zyje sejtana nie widzialam.

A kiedys w szale poszukiwania przewodnikow na grzyby nawet znalazlam klub w Toroncie. Maja wycieczke.
Jak nie da rady inaczej to sie do nich zapisze i zabiere jak przestane karmic.
Tutaj masz stronke Toronto Vegetarian Association. Tam pelno informacji o organicznych (i nie tylko) miejscach w Toronto:
http://veg.ca/content/blogsection/11/114/

Jak narazie znalazlam sejtan w jednym miejscu - http://veg.ca/content/view/85/108/ tutaj na Kensington Market jest sklep Essence of Life Natural Foods - jest na mapce. I tam jest wlasnie. Ich adres: 50 Kensington Ave. , 416-506-0345. Zawsze mozesz zadzwonic i sie zapytac. Kto wie, moze znaja jakies adresy w Ottawa.