Chocolate cherry/raspberry cheesecake pie

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
wyglada elegancko, smakuje nieziemsko !! W originalnym przepisie uzyto malin, ja zrobilam go z czeresniami
icon_smile.gif





20 dag smietankowego sera ( typu philadelphia)
1 puszka mleka skondensowanego ( dalam ciut wiecej niz polowe puszki bo dla mnie za slodko)
1 jajo
3 lyzki soku z cytryny
1 lyzeczka waniliowego ekstraktu
1 szklanka owocow ( maliny lub czeresnie )
1 czekoladowy spod do pie ( mozna zamiast zrobic spod z czekoladowych herbatnikow jak do senrika na zimno)
Chocolate Glaze


1) Rozgrzewamy sernik do 180C. Mmikserem ubijamy ser az bedzie puszysty. Stopniowo dodajemy skondensowane mleko caly czas ubijajac. Na koncu dodajemy sok, ekstrakt i jajko i dobrze ubijamy.

2) Na spodzie naszego pie ukladamy owoce, na nie wylewamy mase serowa- pieczemy przez 30-35 minut.


Czekoladowy Garnish :
Ingredients:
3 dag gorzkiej czekolady
1/4 szklanki kremowki

Roztapiamy czekolade w rondelku, dodajemy do czekolady kremowke i gotujemy caly czas mieszajac az nasz ganache bedzie sie gladki i " mieniacy sie. Rondelek sciagamy z gazu. Remove from heat. Wylewamy ganache na wierzchu zimnego sernika i chlodzimy w lodowce. Sernik podajemy przyozdobiony owocami ( maliny lub czeresnie ) i mieta.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bezuna

Member
Kwi 24, 2006
228
0
0
MAm takie pytanie: czy mleko slodzone? (chyba tak, bo cukru nie ma)? i tego chyba jest jakas mikroskopijna ilosc???
ale wyglada mi na bardzo obiecującą rzezc.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

flamenco

Member
Lis 13, 2006
81
0
0
Zastanawiam się nad proporcjami na tortownicę o średnicy 26 cm...
Muszę upiec dla znajomego ciasto na bankiet - od mnogości propozycji dostaję oczopląsu ;) To ciasto (po zastąpieniu ganache innym wierzchem) nadaje się do transportu, dlatego mnie zaintrygowało...

Podpowiedzcie mi proszę, kilogram sera będzie ok, prawda? Tylko w takim wypadku jak dużo użyć mleka skondensowanego - do smaku ?.........
Mam niewiele czasu, jutro wyjeżdżam i zaraz po powrocie w niedzielę muszę zakasać rękawy i piec... I oczywiście mieć zdecydowany pomysł
icon_smile.gif


(myślę jeszcze o sernikobrownies, wypróbowany patent na sukces,ale z wiśniami)

Macie koncepcję co do ilości składników ?
icon_smile.gif
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
normalnie powinno sie piec w blaszce do tarty, ja zmienilam proporcje i zrobilam wysoki sernik tylko ze w malutkiej tortownicy ( takie na mini torty ) i dalam podwojna ilosc sera
icon_smile.gif
To tak naprawde to mozna w kzdej robic , sek w tym jak wysoki chcesz
icon_smile.gif
 

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
paula @ 19 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=542957normalnie powinno sie piec w blaszce do tarty, ja zmienilam proporcje i zrobilam wysoki sernik tylko ze w malutkiej tortownicy ( takie na mini torty ) i dalam podwojna ilosc sera
icon_smile.gif
To tak naprawde to mozna w kzdej robic , sek w tym jak wysoki chcesz
icon_smile.gif
Paula, tylko sera dałaś podwójną porcję, czy wszystkich składników? Bo właśnie się zabieram za ten sernik i już nie wiem ile czego wrzucić
gruebel_2.gif