Sejtan, baklazan i orzeszki piniowe ...

Lis 28, 2005
3,760
0
0
Sejtan, baklazan i orzeczki piniowe, czyli moj dzisiejszy obiado-lunch ;) Znowu nie mialam nic na dzisiaj, wiec wczoraj wieczorem zamarynowalam sejtan, a dzisiaj rano upichcilam.

Glowne skladniki:
1 kawalek sejtanu, ok. 100g
pol malego baklazana (u mnie Rosa Bianca)
¼ cebuli (ja mialam baaaardzo wielka)
garsc orzeszkow piniowych

Marynata do sejtana:
sos sojowy
olej sezamowy
czosnek
chinska pasto ostro-kwasna
oliva
ziola prowansalskie

Lyzka koncentratu pomidorowego (moze byc sos, sok, lub ketchup)

Kokroic sejtan na kawalki, wrzucic do worka z „zameczkiem”, wrzucic wszsytkie skladniki marynaty do worka; zamknac zameczek, potrzasc woreczkiem az sejtan bedzie dobrze pokryty marynata. Zostawic przynajmniej na godzine (ja zostawilam na noc).

Pokroic cebule, wrzucic na patelnie z odrobina oleju/oliwy, zarumienic. Dorzucic pokrojowy baklazan i orzeszki piniowe. Zarumienic. Dodac sejtan razem z marynata i koncentrat pomidorowy. Poddusic 10-15 min. I gotowe. Podawac z ryzem, kasza, ziemniakami, makaronem, i czymkolwiek innym dusza zapragnie. Ja mialam do pracy z pita.

Zdjecia straszne bo z telefonu:

obiado_lunch.jpg

obiado_lunch_2.jpg
 

Załączniki

  • obiado_lunch.jpg
    obiado_lunch.jpg
    58.9 KB · Wyświetleń: 0
  • obiado_lunch_2.jpg
    obiado_lunch_2.jpg
    52.3 KB · Wyświetleń: 0
Lis 28, 2005
3,760
0
0
Margot @ 18 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=542316o nowy przepis na sejtanowe danie.
Mamuszka te orzeszki to chyba mogą być i inne?
A sejtam mi się skończył ,za jakiś czas znów go zrobię i ten przepis będzie pierwszy.
Uroki takiej potrawy sa takie, ze mozesz wrzucic praktycznie co chcesz. Pokrojone migdaly czy oczechy wloski, czy jakiekolwiek inne jakie masz pod reka, nasiona slonecznika, itp.