indyk z mlekiem kokosowym i suszonymi pomidorami

kacze

Member
Maj 13, 2007
86
0
0
Wprawdzie nie mam aparatu cyfrowego, ale to nie powód, żeby nie wstawić dobrego przepisu
lecker.gif

To mój ulubiny sposób przyrządzania mięsa, bo szybki

10 dag świeżego imbiru
40 dag indyka
pokrojone w paski suszone pomidory
450 ml mleczka kokosowego
sól do smaku

Imbir posiekać, usmażyć na oleju, dodać pokrojonego w kostkę indyka - obsmażyć, aż zetnie się białko, dodać pokrojone suszone pomidory, i 1/3 mleka kokosowego (moja siostra kucharka tajska
lecker.gif
twierdzi, że ono pod wpływem gorącej temperatury traci smak),sól, jeżeli płynu do podduszenia będzie za mało - uzupełnić trochę wodą. Na końcu dodać resztę mleczka kokosowego i zagęścić mąką (opcjonalnie). Podawać z ryżem lub makaronem, posypane zieloną pietruszką.

Jeśli chodzi o suszone pomidory, sposób na ich przyrządzenie znalazłąm kiedyś u Agnieszki Kręglickiej. Ja kupuję pomidory w Bomi lub Green Way-u na wagę (bo te kupne zazwyczaj dużo octu mają), zalewam je wrzątkiem z odrobina octu na 15 min. Następnie wkładam do słoika przekładając zmiażdżonym czosnkiem (główka na 200g), przesypując suszonym oregano i bazylią, wszystko zalewam oliwą (olejem słonecznikowym lub rzepakowym) i wstawiam do lodówki na tydzień. Takie pomidory są bardzo dobre do sałatek i wędzonego łososia.
Mleczko kokosowe kupuję firmy Aroy - litrowe. Jest to jedyne znane mi mleko kokosowe, które można potem zamrozić. Po rozmrożeniu wystarczy je podgrzać - wróci do włąściwej konsystencji.

Życzę smacznego
 

kacze

Member
Maj 13, 2007
86
0
0
Marti @ 24 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=545871przetestowałam;)

jak nie lubie imbiru to indyk mi smakował.
Bardzo dobry. A jak w domu pachnie:)
Znikł w trybie natychmiastowym.
Miałam tylko problem z doborem surówki do niego.
Ja zazwyczaj serwuję do niego sałatę lodową polaną winegretem (tylko na bazie cytryny, bez octu), z papryką, pomidorkami koktajlowymi, posypaną prażonym słonecznikiem i pestkami dyni.