Rolada waflowa

GosiaM

Member
Mar 23, 2005
3,267
0
0
Składniki:
- 1 margaryna lu masło (250 dag),
- ¾ szkl. cukru,
- 2-3 łyżki kakao,
- 1 opakowanie dużych wafli,
- 1 galaretka (smak dowolny),
- 2 paczki herbatników,
- bakalie (rodzynki, wydrylowane wiśnie z kompotu, posiekane orzechy itd.)

Wykonanie:
4 wafle owinąć w wilgotne ściereczki - w ten sposób namiękną i będzie je można zwinąć w roladę.
Herbatniki i pozostałe wafle pokruszyć (jak na blok czekoladowy)
Galaretkę rozpuścić w 1 szklance wody.
Margarynę, cukier, kakao - zagotować, trzymać na wolnym ogniu do uzyskania jednolitej konsystencji. Zdjąć z ognia, dodać rozpuszczoną galaretkę, pokruszone herbatniki, wafle i bakalie. Wszystko dobrze wymieszać.
Namoknięty wafel rozłożyć na kawałku folii aluminiowej, rozsmarować ok 1/4 masy, potem nałożyć drugi wafel i wyłożyć następne ok. 1/4 masy. Zwinąć w rulon (jak roladę), owinąć folią i włożyć do lodówki do schłodzenia (najlepiej na całą noc). W taki sam sposób zwinąć drugą roladę.
Podawać pokrojoną ukośnie w cienkie plastry.
Podana porcja wystarcza na dwie rolady.
Do rolady można także dodać płatki kukurydziane lub czekoladowe, wiórki kokosowe itp.
Do tej poniżej dodałam suszone śliwki, morele i truskawki z nalewki.

Obraz_047.jpg

Obraz_046.jpg
 

Załączniki

  • Obraz_047.jpg
    Obraz_047.jpg
    1.1 MB · Wyświetleń: 2
  • Obraz_046.jpg
    Obraz_046.jpg
    1.2 MB · Wyświetleń: 2

GosiaM

Member
Mar 23, 2005
3,267
0
0
Ja trzymam w lodówce, ale nie jest to ciasto które może się rozpłynąć. Jak już dobrze zastygnie jest zwarte, nie rozpadnie się i dobrze zniesie przechowywanie poza lodówką. Ja robię je często na imprezy plenerowe - szybko się robi, dobrze znosi transport, wygląda dość efektownie i wśród moich znajomych ma swoich wielbicieli
icon_wink.gif
 

laura

Member
Maj 16, 2007
922
0
0
A ja mam pytanie z rzedu tych nie najmadrzejszych.Otoz czy mase trzeba studzic przed dodaniem galaretki?I czy zamiast herbatnikow mozna dac biszkopty(chodzi o to ze w herbatnikach jest mleko a mala nie moze).
Pieknie i pysznie te roladki wygladaja.
 

GosiaM

Member
Mar 23, 2005
3,267
0
0
Ja galaretki nie studzę, rozpuszczam ją przed gotowaniem masy i dodaję taką jaka jest. Galaretkę wlewam porcjami, ciągle mieszając masę. Lauro, myślę, że spokojnie możesz użyć biszkoptów - wsad herbatnikowy stabilizuje masę, więc nie powinno mieć znaczenia z czego on będzie.
 

agastaga

Member
Paź 9, 2006
208
0
0
Wczoraj zrobiłam
icon_biggrin.gif
Pychaaaaa, w pracy byli niepocieszeni, że tak mało przyniosłam. Transport w plecaku pobyt bez lodówki rolada zniosła znakomicie.
Wpisujemy roladę waflową do kanonu przepisów domowych
icon_mrgreen.gif
 

laura

Member
Maj 16, 2007
922
0
0
Roladki wykonane.Sa pyszniutkie.Biszkopty swietnie sie spisaly.Do masy dalam wiorki kokosowe,rodzynki,aromaty rumowy i pomaranczowy.Mala mysza jakas podjadala mi mase
icon_mrgreen.gif
.Roladki sa zwarte,pieknie sie kroja.Mloda palaszuje.
Dziekuje slicznie za przepis
cvety.gif

HPIM1256.JPG
 

Załączniki

  • HPIM1256.JPG
    HPIM1256.JPG
    1.3 MB · Wyświetleń: 1

kkaren

Member
Cze 4, 2006
28
0
0
Piękna rolada robię taką od kilku lat tyle że daję do środka banany. Na posmarowany płat wafla daję z brzegu 1 całego banana lub 1,5 jak się zmieści i zwijam od tego brzegu. Później ma bardzo ładny przekrój. Bardzo polecam to ciasto i pozdrawiam wszystkie łakomczuchy
icon_biggrin.gif
)