Wyśmienite toskańskie ciasto czekoladowe

mayus007

Member
Lip 18, 2007
419
0
0
To ciasto jest niesamowite:) Zajmuje raptem pół godzinki razem z pieczeniem, a smakuje
bosko i rozpływa się w ustach. Następnym razem zamierzam oddać rum, może smakować jeszcze lepiej:>.

200 g gorzkiej czekolady (im większa zawartość kakao tym lepiej)
90 g masła
8 żółtek
7 płaskich łyżek cukru

*Masło i czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej, ciągle mieszając.
*Żółtka ucieramy z cukrem pudrem do białości.
*Stopniowo łączymy obie masy.
*Rozsmarowujemy ciasto na blasze wyłożonej papierem, ciasto powinno mieć grubość ok.
1,5 cm.
*Pieczemy ok. 10 min w temperaturze 160-170 stopni.

v4oo148ebephbtqqtbng6.jpg
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
jadłam to ciasto będąc w Toskani... i ono byłoby pyszne gdyby nie to, że było zakalcem // zresztą jak wszystkie ciasta, które tam jadłam
Włoszka, która piekła te ciacha non stop otwierała piekarnik, wyciągała, lukała i znów je dalej piekła a efektem tego były ciasta z zakalcem
icon_mrgreen.gif
 

mayus007

Member
Lip 18, 2007
419
0
0
Hichotka @ 9 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=579375jadłam to ciasto będąc w Toskani... i ono byłoby pyszne gdyby nie to, że było zakalcem // zresztą jak wszystkie ciasta, które tam jadłam
Włoszka, która piekła te ciacha non stop otwierała piekarnik, wyciągała, lukała i znów je dalej piekła a efektem tego były ciasta z zakalcem :mrgreen:
hmmm, ono nie ma w sobie mąki, więc zakalec nie wyjdzie, ono jest wilgotne samo w sobie, coś a'la brownies.
a wyjazd do Toskanii to moje marzenie, zazdroszczę:).
 

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
potwierdzam, ze jest pyszne. jednak dla mnie to zwykly brownies, bez maki. tym bardziej, ze czesto dodawane sa mielone migdaly lub orzechy, a ja do mojego brownies tez daje zamiast maki.

hichotko on zostaje taki 'surowy', taki jego urok
icon_smile.gif
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0