sznycelki w genialnej panierce paluszkowej

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Jeśli lubicie podane przeze mnie paluchy w panierce goldflakes, to napewno polubicie i ten przepis. Pomysł panierki też od Rachael Ray.

dla 2 osób

Składniki
- 2 sznycle z piersi kurczaka lub indyka
- przyprawa do drobiu ulubiona ( ja najczęściej używam złocistej Kamisu podrasowanej cayenne, ostrą papryką, pieprzem... albo przyprawy grill meksykański Kamisu. Albo dowolnej do grilla)
- 2-3 garści paluszków słonych n Lajkonik
- 1 jajko roztrzepane z łyżeczką wody

Mięso rozbijamy bardzo cieniutko przez folię, torebkę na mrożonki lub pergamin. Ja w ogóle mrozę mięso już rozbite i czasem jeszcze je wkładam przed smażeniem na godzinę do solanki, dzięki czemu jest bardzo soczyste i przepyszne (na litr wody daje tak z lyzeczke cukru i czubata lyzeczke soli, woda ma byc slonawa. W zasadzie to kłamię, bo odmierzam rękami, naprawdę dokładne proporcje nie mają znaczenia).
Osuszamy i doprawiamy z obu stron przyprawą i ew. odrobinką mąki.
W malakserze alb miseczce od żyrafy albo w moździerzu mielimy precle. Nie mielimy ich na pyłek, ale tez nie za grubo. na wyczucie, ja się tam nie przykładam i część jest zawsze niemal pyłkiem, a część jest w dużych kawałkach
Maczamy sznycle w jajku, potem w paluszkach, a jesli jeszcze są prześwity, to znowu na setną sekundy w jajku i paluszkach słonych.
Smażymy w jakimś neutralnym oleju na średnim ogniu aż będą rumiane (długość smażenia zależy od grubości mięsa, ja robie cienkie i trwa to bardzo krótko).

Lubię z ryżem, sosem koktajlowym, aioli albo sosem jogurtowo szczypiorkowym albo ketchupem. Ze wszystkim są przepyszne i robią furorę. O i genialne pokrojone po usmażeniu w paski do sałaty i owocowego vinaigrette (np truskawkowego) albo z pomidorami i klementynkami.



PS nie robilam tej panierki w piecu, ale mysle, ze się da - metodą jak z goldflakesami - z chlapką oleju.

zdjecie za trochę
icon_smile.gif
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
Malgosimi, gdzie obiecane zdjęcie?
icon_wink.gif

poradźcie, który to olej jest neutralny?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
No i wreszcie zrobiłam. Ciekawe w smaku...
Po degustacji przy przepisie zapisałam sobie następującej treści wskazówki:
1) Używałam paluszków Junior Lajkonika (około pół paczki na 3 piersi), a one nie są zbyt słone więc uważać na dosmaczanie panierki solą (czy przy nacieraniu piersi przyprawą) w przypadku innych paluszków,
2) Część paluszków zmiskować na pyłek (będą udawać bułkę tartą), a pozostałą część na kawałki.
3) Panierkę wyostrzyć w smaku i dolać do niej oliwy (np. z pomidrów suszonych świetnie się nadaje)
4) Gotowe mięso moczyłam w jaju z kapką mleka.
4) Piersi nie rozbijałam (bo mi się nie chciało...) - marynowałam je dzień wcześniej w: przyprawa do kurczaka po staropolsku + oliwa z czosnku i chilli (Monini) + czosnek w plasterkach. Myślę, że dobrze im to zrobiło.

Poniżej paluchy przed i po upieczeniu:

P1150327nowy.jpg

P1150332nowy.jpg

P1150341nowy.jpg

Jeszcze jedno - piekłam je na papierze w piekarniku, ale to chyba widać
icon_mrgreen.gif


Ktoś wreszcie wypróbuje?
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • P1150327nowy.jpg
    P1150327nowy.jpg
    170.4 KB · Wyświetleń: 0
  • P1150332nowy.jpg
    P1150332nowy.jpg
    149.9 KB · Wyświetleń: 0
  • P1150341nowy.jpg
    P1150341nowy.jpg
    168.7 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ja znacznie drobniej mielę paluszki
icon_smile.gif