Pasztet z pestek dyni

Ania D.

Member
Gru 9, 2005
363
0
0
Pasztet z pestek dyni

1 duży, gruby por
1 1/2 szklanki pestek z dyni
1 łyżka sezamu
1 duży seler
5 kromek żytniego chleba na zakwasie (lub innego razowego)
sól
pieprz ziołowy
olej

Ugotować selera, wystudzić i obrać. Namoczyć chleb. Pora pokroić, udusić na oleju, dodać zmielone pestki dyni i sezamu, wymieszać. Przepuścić przez maszynkę selera, odciśnięty chleb, uduszonego pora ze zmielonymi pestkami dyni i sezamu. Dodać sól i pieprz ziołowy oraz 3 łyżki oleju, wyrobić masę. Jeśli jest sucha, to dodać nieco wody z moczenia chleba. Wyłożyć do wysmarowanej olejem formy, piec ok. 25 min w średnio nagrzanym piekarniku.
Bardzo smaczny, doskonale się rozsmarowujący pasztet. Ma delikatną nutkę selera, ale dla osób, które nie lubią tego smaku można zamiast selera dodać ugotowaną pietruszkę i duży ziemniak.
 

Ania D.

Member
Gru 9, 2005
363
0
0
Moi znajomi go uwielbiają, a nowo częstowane osoby zawsze proszą o przepis. Margot, super, że masz zdjęcie
cvety.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,657
113
Świetny pomysł, koniecznie do wykorzystania. Proszę tylko o odsyłacz w Pastach i pasztetach, bo jak znam życie, niedługo mi się wśród vege - przepisów zagubi...
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
515
113
i zdjęcie
Ten pasztet jest taki do smarowania,choć jak widać się pokroić da
000_1413.jpg
Mirabbelko bardzo się cieszę ,że przyczyniłam się do polubienia vege pasztetów,ja też je lubię(proszę czytać domowe)
 

Załączniki

  • 000_1413.jpg
    000_1413.jpg
    806.6 KB · Wyświetleń: 1

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
icon_cool.gif

CYTATMa delikatną nutkę selera, ale dla osób, które nie lubią tego smaku można zamiast selera dodać ugotowaną pietruszkę i duży ziemniak.
 

szachownica

Member
Kwi 18, 2006
702
0
0
dump.gif
dzięki lisie, przeziębienie w widoczny sposób ogranicza mi widoczność
icon_wink.gif


ziemniak mi wystarczy, bo pietruszka podpada pod kategorię bliską selerowi.
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,066
434
83
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,657
113
Margot, na Twoim zdjęciu wygląda pysznie.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Zaduma

Member
Sty 28, 2008
14
0
0
zainspirowana Twoim Aniu przepisem, zrobiłam coś na jego kształt, pora zastepując podsmażoną cebulką (1 szklanka) a selera rzepami. Wyszło coś bardzo, bardzo pysznego
icon_smile.gif
Zajadał się nawet mój brat niejadek, ciasteczkowy portwór
lecker.gif
 

Załączniki

  • pasztet_pestkowy.jpg
    pasztet_pestkowy.jpg
    173.2 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ania D.

Member
Gru 9, 2005
363
0
0
Zaduma, cieszę się, że smakował. Dla mnie połączenie pestek z dyni z porem lub cebulą jest fantastyczne. Robię często to jako pasztet (z różnymi dodatkami), pastę, zawsze bardzo smakuje.
 

rybkaro

Well-known member
Lis 11, 2006
1,452
315
83
Mam pytanie ,czym można by zastąpić w tym przepisie te 5 kromek chleba , nie mogę użyc produktów glutenowych . A przepis wygląda smakowicie
mniam.gif
 

Ania D.

Member
Gru 9, 2005
363
0
0
Piekłam teraz bezglutenowy z ugotowaną kaszą jaglaną, a potem kolejny z kaszą gryczaną (daję niepaloną, ma łagodny smak). W każdej kombinacji smakuje doskonale. Mozna dodać troszkę przecieru pomidorowego.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: