Pasztet z pestek dyni

rybkaro

Well-known member
Lis 11, 2006
1,455
321
83
Niestety kaszy jaglanej nie mogę użyć ale gryczaną jak najbardziej tak ,tylko ile jej dać ,i co z nią zrobić .
Ugotować i przemielić z resztą składników , czy tylko ugotowaną wymieszać z masą już zmielona .
Będę wdzięczna za podpowiedz
anbetung.gif
 

Ania D.

Member
Gru 9, 2005
363
0
0
Kaszę trzeba ugotować, wystudzić i przepuścić przez maszynkę z pozostałymi składnikami. Ja daję tak ok. 2/3-1 szklanki suchej kaszy na prawie podwójną ilość wrzątku. Kaszę gotuję 20 min, można ugotować ją dzień wcześniej.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

rybkaro

Well-known member
Lis 11, 2006
1,455
321
83
Upiekłam ,tylko kasze gryczaną miałam polną dałam troszkę mniej, pól selera ,jedną pietruszkę i średniego
ziemniaka .Reszta tak jak w przepisie ,piekłam w tęp. 160 stopni przez 35-45 minut.Oto efekt p1.JPG
gotowa masa przed pieczeniem
p3.JPG
Mąż musiał już spróbować ,odciął kawałek i pożarł
mniam.gif

p2.JPG
Bardzo dziękuje za wszystkie porady .
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
 

Załączniki

  • p1.JPG
    p1.JPG
    70.4 KB · Wyświetleń: 0
  • p2.JPG
    p2.JPG
    50.2 KB · Wyświetleń: 0
  • p3.JPG
    p3.JPG
    46.6 KB · Wyświetleń: 0

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Pyyyszny
lecker.gif

Zrobiłam wersję z selerem, bez chleba, za to z kaszą jaglaną, zmieliłam na drobno sitkiem pasztetowym. Ze względu na to, że ten pasztet jest tylko dla mnie, a nie spodziewałam się takiej ilości, to podzieliłam na kawałaki i część zamroziłam, mam nadzieję, że mu to nie zaszkodzi
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ania D.

Member
Gru 9, 2005
363
0
0
Izolda, cieszę się, że smakował. Ja go bardzo lubię i znika u mnie w domu najszybciej. A jak jeszcze do tego mamy ćwikłę, to juz w ogóle raj dla kubków smakowych...
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Aniu ja go jeszcze jem (bo jem go sama), na kolację jak znalazł. Jem z domowym chlebem na zakwasie, ogórkiem kiszonym i sałatą, pycha
lecker.gif
. Masz jeszcze jakieś sprawdzone pasztety w zanadrzu?

A z ćwikłą jeszcze nie próbowałam, a akurat mam i buraczki i chrzan w lodówce
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
A ja mam ćwikłę!!!
icon_biggrin.gif
tylko, że pasztetu nie
icon_frown.gif
a bardzo apetycznie te Wasze wyglądają, mimo, że ja bardzo mięsożerna jestem, to chętnie bym takiego z pestek spróbowała
lecker.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ok, dzięki Izoldo, czekam
icon_biggrin.gif
podstawiłam już talerz pod wylot rurociągu
icon_biggrin.gif
Tylko czy aby taki mrożony przejdzie lekko na zakrętach
gruebel_2.gif
icon_mrgreen.gif
 

michu:)

Member
Wrz 20, 2008
7
0
0
Spróbowałem ten paszecik dzisiaj. Z wyglądu nie przypomina waszych (np. rybkaro), nie nadaje się do krojenia, za to dobrze sie smaruje. Bardzo dobry
icon_biggrin.gif
.
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Mojemu bratu smakuje bardziej niż ze strączkowych, wyjadał jeszcze ciepły z foremki, łyżką, barbarzyńca.
Zrobiłam w wersji bezglutenowej, z kaszą jaglaną.