Dyniowe muffinki z żurawinami

trini

Member
Paź 13, 2007
488
0
0
Przepis wypróbowany - znaleziony na amerykańskich stronach kulinarnych - lekko zmodyfikowałam proporcje - wyszło rewelacyjne! - przekleiłam z wątku przepisów nie wypróbowanych.
Z racji tego że nie mam jeszcze formy do muffinek piekłam na blaszce i trochę dłuzej piekłam - dla pieczenia w foremce muffinkowej czas pozostaje ten sam co na dole.


Dyniowe muffinki z żurawinami

IMGP2061.jpg


IMGP2062.jpg


-2 szklanki mąki
-1/2 szklanki brązowego cukru
-1 łyżeczka proszku do pieczenia
-1 łyżeczka cynamonu
-1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej
-1/2 łyżeczki soli
-1/2 łyżeczki puree z dyni
-2 szklanki grubo posiekanych mrożonych lub świeżych żurawin
-1/2 szklanki oleju
-1/4 szklanki mleka
-1/4 szklanki melasy
-2 jajka, delikatnie rozkłócone

Wymieszać w misce mąkę, brązowy cukier, gałkę, proszek do pieczenia, cynamon, sól.
Dodać mokre składniki i wymieszać tak aby suche tylko stały się wilgotne. Nie miksować. Dodać żurawiny i znowu wymieszać.
Natłuścić foremki do muffinów i obsypać mąką, bądź wyłożyć po prostu foremki papilotkami.
Napełnić foremki do 2/3 wysokości i wstawić do piekarnika.
W 175 stopniach piec przez 25-30 minut aż do zbrązowienia a nawet popękania skórki
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,380
3,661
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

trini

Member
Paź 13, 2007
488
0
0
mam jeszcze kilka skopiowanych
icon_wink.gif

w miarę "dostepności czasu" przetłumaczę i podrzucę do nie wypróbowanych.
W ogóle to ja dodałam galaretkę z puszki z żurawin rozmieszałam całą w cieście i porobiły się grudki zastępujące całe owoce - zresztą jak się przyjrzeć to to widać
icon_wink.gif

Znalazłam jeszcze tam i ostatnio przetłumaczyłam przepis na ciasto pomarańczowo - żurawinowe - jest u mnie w blogu, jak możesz rzuć okiem co o tym myślisz, i można tutaj przerzucić na Cina, do nie wypróbowanych
icon_biggrin.gif


Myślałam, że skoro zgubiłam gdzieś źródło, to nie będzie można wkleić go do nas
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Hmmmm, a jak należy zrobić puree z dyni?
mam dyńkę a nie wiem jak
cry_1.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Domyślam się że powinna to być zmiksowana na papkę dynia - ale czy surowa? Trini dokładniejsze dane potrzebne
icon_wink.gif


aaacha - i napisz PW do moderatora by w składnikach poprawił tę ilość dyni bo może ktoś nie dczytać a 1/2 łyżeczki do 1,5 szklanki to zasadnicza różnica jest
icon_wink.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator: