Kajmakowy biszkopt

Wrz 13, 2004
2,992
0
0
Kajmakowy biszkopt
proste i bardzo efektowne ciasto

Biszkopt:
- 4 całe jajka
- 4 czubate łyzki cukru
- 4 czubate łyzki mąki

jaka utzrec z cukrem, dodać przesianą mąkę i wymieszać delikatnie łyżką.
Piec około 20 minut w 180 stopniach.

Masa:
- puszka mleka słodzonego
- kostka masła

Puszkę gotować 3 godziny. pozostawić do wystygnięcia. Utrezc masło i dodawać stopniowo ugotowane mleko.

Wierzch
- 3 paczki herbatników
- 1 galaretka agrestowa

na biszkopt wyłożyć masę, na krem herbatniki.
na to wylać galaretke agrestową.
kroić po linii herbatników, bardzo ładnie wygląda na talerzyku.

smacznego!
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Z takich proporcji tez robie biszkopt. Pomysl z mlekiem skondensowanym, ok. ale jakos nie lapie tej galaretki i herbatnikow.
To pasuje ? Herbatniki nie nasiakna galaretka ?

:shock:
 
Wrz 13, 2004
2,992
0
0
Nie nasiąkną, trzeba zalać herbatniki już taką tężejącą galaretką.
Pózniej każdy kawałek ciasta ma na górze 1 herbatnik.
Galaretka dodaje smaku, ciasto nei jest mocno słodkie.
 

ewa1203

Member
Gru 13, 2008
181
0
0
odkopałam
icon_smile.gif
mam puszkę już gotowej masy kajmakowej i planuje zrobić właśnie coś w stylu tego ciasta, ale zamiast herbatników i galaretki nałożyć na masę bitą śmietanę i posypać czekoladą potartą... myślicie że takie połączenie byłoby dobre? jeśli tak to proszę o radę jak ubić śmietanę kremówkę, tzn. co dodać by pasowała smakiem do kajmaku? z góry dziękuję
icon_smile.gif
 

ewa1203

Member
Gru 13, 2008
181
0
0
odkopałam
icon_smile.gif
mam puszkę już gotowej masy kajmakowej i planuje zrobić właśnie coś w stylu tego ciasta, ale zamiast herbatników i galaretki nałożyć na masę bitą śmietanę i posypać czekoladą potartą... myślicie że takie połączenie byłoby dobre? jeśli tak to proszę o radę jak ubić śmietanę kremówkę, tzn. co dodać by pasowała smakiem do kajmaku? z góry dziękuję
icon_smile.gif


p.s. wysłało mi się dwa razy dlatego proszę moderatora o usuniecie jednej wypowiedzi (ja nie umiem
icon_sad.gif
) dzieki i sorki !
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Na pewno takie połączenie się sprawdzi, zobacz tutaj: https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=21478 coś bardzo podobnego tylko biszkopt czekoladowy. Do śmietany dodałabym tylko trochę wanilii i ewentualnie pokruszoną gorzką czekoladę jesli biszkopt będzie jasny, żeby zrównoważyć słodkość kajmaku i biszkoptu.