Rolada 2- kolorowa

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
Rolada czekoladowo - wanilowa z trzema rodzajami nadzienia . Wspaniale wygląda i jeszcze lepiej smakuje
mniam.gif

Przepis znalazłam w gazecie .

składniki na ciasto :
4 jajka
3/4 szklanki cukru
8 łyżek mąki pszennej ( jeżeli mamy dwa rodzaje łyżek odmierzamy łyżki mniejsze , jak odmierzyłam większe ciasto było za
twarde )
4 łyżki mąki ziemniaczanej
płaska łyżeczka proszku do pieczenia
3 łyżeczki kakao
2 cukry waniliowe
szczypta soli


masa 1 ( z gasety )
składniki :
2 pojemniki śmietany kremówki ( 250 ml.)
2 torebki zagęsnika do śmietany
5 dag posiekanych orzechów pistacjowych ( nie słonych )
wiórki czekoladowe 10 dag czek deserowej


4 jajka rozbić oddzielić białka od żółtek
białka ubić z dwoma łyzkami zimnej wody i szczyptą soli na sztywno
powoli wsypac do białek 15 dag cukru oraz jeden cukier waniliowy , ubić na sztywno i dodać żółtka, ubić
dodać przesianą mąkę pszenną , ziemniaczaną i proszek do pieczenia .

przygotowane ciasto biszkoptowe podzielić na 2 porcie do jednej dodać kakao i wymieszać .
formę wyłożyć papierem do pieczenia , posmarować olejem i nakładać łyżką pasek czekoladowy , waniliowy , czekoladowy itd .
piec 12 min . w twmp 200 C

wyjąć gorącą i zwinąć roladę - zostawić do ostygnięcia . ( roladę zawijamy z papierem do pieczenia i ściereczką )

w tym czasie zrobić masę :
śmietanę ubić z resztą cukru , drugim cukrem waniliowym i zagęstnikiem.dodać pistacje i posiekaną czekoladę


biszkopt wyjąć ze ściereczki posmarować masą , zwinąć .włożyć na godz dolodówki . posypać cukrem pudrem czekaladą i pistacjami .


przepis na masę mojego pomysłu
1>serek mosscapane ( chyba tak się pisze ) dodać cukier puder , rodzynki i ajerkoniak - składniki dobrać smakowo według uznania i własnego smaku .lub
2> serek mosscapne dodać cukier puder i sok z jednej dużej pomarańczy ,rodzynki >

rolada z ajerkoniakiem smakowała mojemu mężowi bardziej niż z pomarańczą > natomiast ja i moja córeczka 3.5 roku uwielbiamy z pomarańczą . smacznego
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
przedstawiam fotki : ciasto jakie upiekłam nie ma idealnych pasków ale nakładałyśmy we 3 więc więcej było zabawy niż powagi
icon_mrgreen.gif

rolada.jpg
rolada1.jpg
 

Załączniki

  • rolada.jpg
    rolada.jpg
    105.9 KB · Wyświetleń: 3
  • rolada1.jpg
    rolada1.jpg
    100.3 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dioda87

Member
Mar 8, 2007
58
0
0
Wygląda obłędnie! Uwielbiam roladki a ta jest wspaniała! Będzie z pewnością się świetnie prezentować na stole:)
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
dioda87 @ 16 Nov 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=624444Wygląda obłędnie! Uwielbiam roladki a ta jest wspaniała! Będzie z pewnością się świetnie prezentować na stole:)
dioda87
po upieczeniu przechowój roladę w lodówce i mnie lepiej smakuje ciasto z formy o wymiarach40x25x6 ciasto jest super puchate
lecker.gif
choć ciasta do jedzenia jest mniej
icon_neutral.gif
jeżeli upieczesz na dużej będzie cieńsze
lecker.gif
wybór należy do ciebie i od upodobań . zyczę smacznego .
icon_mrgreen.gif
 

dioda87

Member
Mar 8, 2007
58
0
0
Ja zazwyczaj piekę na takiej dużej formie z piekarnika.... Hehe w czwartek jade do domku to pewnie rodzince jakieś ciasto zrobię w sobotę
icon_smile.gif
chyba rolada wygra!
 

emelcia

Member
Wrz 13, 2010
14
0
0
Biszkopt przysuszyłam, ale ogólnie super
icon_smile.gif

Na przyszłość ciasto wyleję na duuuużą blachę, bo wolę roladę z większą ilością nadzienia niż grubego ciasta
icon_smile.gif
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Wyglada smakowicie, a ja uwielbiam rolady...wiec bedzie trzeba pomyslec o jej zrobieniu.
 

_Gonia_

Member
Mar 25, 2010
249
0
0
Zastanawiam się nad tym nadzieniem z mascarpone i ajerkoniakiem; czy nie bedzie za rzadka? A jakby dodac jakiegoś zagęstnika; np. żelatyny.