ORZECHOWO-NUGATOWE POCAŁUNKI

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Od Dziad dostałam wspaniały przepis na ciasteczka ,są wręcz zmysłowe Do ich wykonania potrzebny jest nugat nie wiem czy jest w Polsce(to taka Nutella ale twardawa) ja dostałam w prezencie
Podaję przepis słowami Dziad
100_0169.jpg
ORZECHOWO-NUGATOWE POCAŁUNKI
ok.45 sztuk

250g maki
1 łyżeczka cynamonu
szczypta gałki muszkatołowej
szczypta soli
1 łyżeczka proszku do pieczenia
120g masła
1 jajko
70 g cukru
100g nugatu
150g półgorzkiej lub gorzkiej kuwertury (może być czekolada)
ok. 45 połówek (albo ćwiartek) orzechów włoskich (dla odmiany moga byc tez inne)

1. Mąkę, przyprawy i proszek do pieczenia wymieszać, dodać masło, jajka, cukier i
zagnieść. Uformować 2 wałeczki o średnicy 3cm. Zawinąć w folię i odstawić na 1h do
lodówki.

2. Nugat pokroić na 45 małych kawałeczków (takich, żeby się w środku ciasteczka
zmieściły). Wałeczki ciasta pokroić na plastry szerokości 1cm. Na każdym plasterku
układać nugat i uformować kuleczkę (taka półkuleczke, trochę spłaszczoną od spodu).
Ułożyć na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i piec ok 10min. w temp.
200°C(termoob. 180°C). Zostawić do ostygnięcia.

3.Ciasteczka wypukłą strona do polowy zanurzyć w rozpuszczonej kuwerturze
(czekoladzie), na wierzchu przymocować kawałki orzechów(połówki lub ćwiartki, jak
kto lubi). Mniaaaam.
-----------------------------
W trakcie musiałam do zagniatanego ciasta dodać ociupinę wody ,bo nie chciało się zlepić
100_0166.jpg
 

Załączniki

  • 100_0166.jpg
    100_0166.jpg
    949.8 KB · Wyświetleń: 7
  • 100_0169.jpg
    100_0169.jpg
    908 KB · Wyświetleń: 7

Made

Member
Maj 17, 2007
415
0
0
Super, jak tylko zobaczyłam napis orzechowo-nugatowe, już wiedziałam, co upiekę jeszcze przed wyjazdem do domu
daumen.gif
. Jutro robię.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0

Szarotka

Member
Kwi 12, 2007
1,293
0
0
Wyglądają bardzo smakowicie, tylko czym zastąpić nugat?
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
to moze dlatego...
bo ponoc ten niemiecki jest inny od francuskiego
icon_wink.gif

nie wiem, nie mialam okazji porownac, tylko zdziwilo mnie ze porownujesz go do nutelli wlasnie...
bo ja znam tylko taki
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
a taki to ja mam zamiar sama zrobić u Pascala widziałam jak robił
Odwołuję to co napisałam wyżej -te ciasteczka można nadziewać
-nugatem niemieckim takim a'la twarda nutela
i myśle ,że może być
-kawałki czekolady
-marcepan itp
 

Made

Member
Maj 17, 2007
415
0
0
Dostałam w zeszłym miesiącu nugat niemiecki w 3 smakach, m.in. z pokruszonymi pistacjami (nie wiem, co to za rodzaj nugatu z pistacjami...) i powiem tak: twarde to niemiłosiernie, słodkie strasznie, więc chyba nadzieję ciasteczka czekoladą i nutellą - która jest w smaku o niebo lepsza, jak na moje skromne podniebienie. A że używam jej okazyjnie, może się nadać. Z nugatem zrobię małą porcję - coby sprawdzić jego smak jako składnika ciastek
icon_wink.gif
 

Made

Member
Maj 17, 2007
415
0
0
Dostałam w zeszłym miesiącu nugat niemiecki w 3 smakach, m.in. z pokruszonymi pistacjami (nie wiem, co to za rodzaj nugatu z pistacjami... ale Pascal "domowy" produkował dodatkowo jeszcze z piniowymi) i powiem tak: twarde to niemiłosiernie, słodkie strasznie, więc chyba nadzieję ciasteczka czekoladą i nutellą - która jest w smaku o niebo lepsza, jak na moje skromne podniebienie. A że używam jej okazyjnie, może się nadać. Z nugatem zrobię małą porcję - coby sprawdzić jego smak jako składnika ciastek
icon_wink.gif
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Made, jesli twardy niemilosiernie to raczej nie ten nugat. Ten niemiecki ma smak nutelli, mocno orzechowy a konsystencje dosyc miekka, choc jest w bloku i kroi sie go z latwoscia - cos jak miekka czekolada. Jak wroci chlop z pracy to poprosze , zeby zrobil zdjecie - nie bedzie wtedy watpliwosci.

Ale bardzo podobaja mi sie sugestie Margot, zeby nadziac czekolada lub marcepanem.

Margot, dziekuje za wstawienie przepisu, sliczne zdjecie i w ogole...
bussi.gif
 

Made

Member
Maj 17, 2007
415
0
0
Przepraszam, wstawiło mi wypowiedź podwójnie...

Co do nugatu - dzwoniłam do wujka, który ów nugat przywiózł. Twierdzi, że taką informację otrzymał - kupował hurtem, działa w branży cukierniczej... Nie wiem, może jakiś przeterminowany/przesuszony był
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Ten niemniecki nugat wyglada tak:

DSCF0750.JPG
 

Załączniki

  • DSCF0750.JPG
    DSCF0750.JPG
    441.6 KB · Wyświetleń: 3