Aspirynki Bajaderki

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Aspirynki Bajaderki (z mniama; wpisuje na prosbe Kash'y
icon_wink.gif
)

cytuje:

składniki
35 dag maki
28 dag masla
3 duze zoltka
2 lyzki kwasnej smietany


lukier:
3 bialka
cukier puder


sposób przygotowania
Make przesiac, posiekac z tluszczem, dodac pozostale skladniki i szybko zarobic (swietnie do tego nadaje sie malakser). Ciasto podzielic na dwie czesci, kazda lekko splaszczyc, zawinac w folie i schlodzic w lodowce przez conajmniej godzine, lub dluzej.
Rozwalkowac ciasto na grubosc 3-4mm i wycinac okragle ciasteczka (wielkosc dowolna, slicznie wygladaja jak sa malutkie, ale pochlania to mase czasu). Ukladac na posmarowanej maslem lub wylozonej pergaminem blasze. Smarowac lukrem, zostawiajac waziutki margines dookola ciasteczka. Piec w nagrzanym do 180ÂşC piekarnku przez okolo 20 minut.
Wyjac z piekarnika i dokladnie wystudzic na metalowej siateczce. Kiedy sa juz zimne, sklejac dwa ciasteczka dzemem.
Przechowywac w szczelnej metalowej puszce.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
iwona44 @ 21 Dec 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=640249Dziewczyny,często przy wyrabianiu ciast,ciasteczek piszecie,że można do wyrabiania używać malaksera,mam posiadam ale faktycznie mało używam,bo np.do tych ciasteczek użyć mieszadło,nóż no właśnie nie mam pojęcia,jak wy to robicie
icon_question.gif
gruebel_2.gif
Iwonko, to sa kruche ciasteczka, do ktorych sie uzywa zimnego masla, a ona sie daje super posiekac z maka ostzrm w malakserze, jak bedziesz to robila nieszadlem, to bedzie dluzej. A kruche sa IMHO tym lepsze im krocej sie je robi
icon_smile.gif
 

dorota_s1

Member
Mar 13, 2007
890
0
0
Jak już pisałam w innym wątku, testuję szybkie przepisy na kruche ciasteczka. Ten przepis również jest prosty i szybki, zwłaszcza jak się zrezygnuje z wałkowanie na rzecz utoczenia rulonu i pokrojenia w plasterki
icon_smile.gif

Ponieważ do toczenia rulonu trzeba czymś podsypać, żeby się nie kleił do blatu, użyłam zamiast mąki mielonych orzechów. Szczerze mówiąc po takim zabiegu ciasteczka po upieczeniu wyglądały jak plasterki ziemniaków w mundurkach, dorobiłam im czapeczki z białka z cukrem, żeby oczywiście coś z tymi białkami zrobić, z reszty zrobiłam bezy. Ciasteczka są pyszne kruchutkie i szybciutkie, upiekłam pół porcji, reszta dyżuruje w zamrażarce w postaci rulonów, to też cenna zaleta, bo w razie nagłych gości wyciągam i po 20 minutach mam pyszne ciasteczka, przełożone marmoladą lub nie.
Oto one:
ciastka_002.JPG
i bezy mimochodem zrobione
ciastka_005.JPG

Jak każdy przepis Bajaderki- pycha!
 

Załączniki

  • ciastka_002.JPG
    ciastka_002.JPG
    242.4 KB · Wyświetleń: 3
  • ciastka_005.JPG
    ciastka_005.JPG
    185.6 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator: