Masa kawowa

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Mój małżonek zażyczył sobie na urodziny tort kawowy. Zrobiłam masę, która wyszła bardzo dobra, kawowa, więc dzielę się przepisem
icon_mrgreen.gif


Podaję proporcję na duży tort, z 4 placków i ozdobiony tą samą masą.

2 budynie o smaku cappucino
1 litr mleka
2 masła
4 łyżeczki kawy rozpuszczalnej

Budynie ugotować na mleku (do gorącego mleka dodać kawę). Po ostudzeniu utrzeć z masłem. I wszystko
daumen.gif


S6300745.JPG
 

Załączniki

  • S6300745.JPG
    S6300745.JPG
    2.9 MB · Wyświetleń: 3

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Czyli kawowa wariacja masy karpatkowej
icon_wink.gif

Wysoki wyszedł ci ten torcik - albo tylko sprawia takie wrażenie? A w ogóle to torty z masą karpatkową smakują mi najbardziej od lat - kiedy moje dzieciaki były małe zawsze robiłam im taki tort na urodziny - z talerzyków porcje znikały jak kamfora
icon_lol.gif

Teraz są duże, więc wersji kawowej też chętnie spróbują
fiesgrins.gif
przy jakiejś okazji.
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
No wysoki był
icon_mrgreen.gif


Powiem Wam, że nie raz robiłam masę kawową na budyniu. Zwykle był to budyń śmietankowy lub waniliowy i kawę dodawałam do masy częściowo utartej. Tu nie dość, że budyń cappucino, to kawa idealnie się rozpuściła
daumen.gif


Aż się dziwię sama sobie, że wcześniej na to nie wpadłam
dump.gif
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
No i zrobiłam i sie nie podzielilam informacjami
icon_sad.gif

Oczywicie cos musialam skopac bo kupilam 2 duze budynie, oba na 1,5ltra mleka, zrobilam z 1litra jak w przepisie i po ostygnieciu byl "twardy". ale mimo wszytsko zmiksowalam z maslem i wszystkim bardzo smakowal. Czasem troche grudek bylo wyczuwalnych :/
ale masa tak dobra ze az tesciowa wziela ode mnie przepis
icon_smile.gif

jutro chyba znowu ja robie ale tym razem dam odpowiednia ilosc mleka ;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Zrobilam po raz drugi ta mase i byla duzo lepsza niz ta moja poprzednia
icon_smile.gif
Ale i tak nastepnym razem dam jeszcze mniej masla niz jest w przepisie.

Tutaj fragmencik tortu - warstwa ciemniejsza to wlasnie kawowa a w ogole to tort orzechowo-kawowy

 

origami

Member
Kwi 18, 2008
10
0
0
A możece podac jakiś przepis (albo jakos pokierowac mnie, bo małe doświadczenie mam ;) ) na biszkopt? Chętnie zrobiłabym tort taki jak widac na zdjęciach
icon_smile.gif
.
 

fizjo83

Member
Lut 15, 2008
64
0
0
Ta ilość kremu podana w przepisie wystarcza do przełożenia biszkoptu o jakich wymiarach? Chce upiec biszkopt w formie 24x24 i zastanawiam się z jakich proporcji zrobić krem. Tym kremem będzie też ozdobiony tort szpryca-więc kremu powinno być dość dużo.
 

pauliQ

Member
Lip 23, 2008
7
0
0
Mam takie pytanie: czy ta masa się nadaje pod masę cukrową? Jest na maśle, więc wydaje mi się, że stwardnieje fajnie i będzie dobra, ale wolę sie upewnić
icon_smile.gif
 

ania-magda

Member
Gru 30, 2009
347
0
0
Co prawda nie korzystałam z tego przepisu, ale wydaje mi się, że większość kremów zawierających masło (z wyjątkiem tych z dodatkiem kremówki) nadaje się pod masę cukrową
icon_smile.gif
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
26
48
Podnosze, bede probpowac ;)