Biszkopt z masą słonecznikową

rebella

Member
Wrz 24, 2007
17
0
0
używamy przepisu na biszkopt jaki lubimy
icon_smile.gif


masa:

300g słonecznika łuskanego
półtora kostki margaryny
3 łyżki cukru
3 łyżki mleka
puszka mleka skondensowanego lub gotowej masy krówkowej (ja takiej używam bo nie umiem ugotować tego mleka żeby był kajmak)
2 śmietany kremówki

słonecznik wraz z cukrem, mlekiem i połową kostki margaryny smażymy aż będzie brązowy, odstawiamy do ostygniecia
ubijamy kostkę margaryny, dodajemy do tego słonecznik oraz kajmak lub masę krówkową, mieszamy, kładziemy grubą warstwą na ciasto
ubijamy kremówkę i smarujemy nią mase na ciescie

kremówka jest konieczna bo masa jest tak słodka że nie da się zjeść ani kawałka. kremówka przełamuje ta słodycz

POLECAM!
icon_smile.gif

IMG_2221.JPG
IMG_2215.JPG
 

Załączniki

  • IMG_2215.JPG
    IMG_2215.JPG
    42.9 KB · Wyświetleń: 2
  • IMG_2221.JPG
    IMG_2221.JPG
    42.7 KB · Wyświetleń: 2

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Uwielbiam słonecznika
lecker.gif


Na pewno wykorzystam tą masę do czegoś
icon_mrgreen.gif
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Jadłam to ciasto ostatnio - dosłownie "niebo w gębie". Dzięki za przepis
icon_smile.gif


1. Na jak duży biszkopt wystarczy ta ilośc masy, by wyszło takie wysokie ciasto jak na zdjęciu?

2. Jak długo smażysz słonecznik? Czytałam, że aż będzie brązowy, ale boję się, że nie będę umiała tego uchwycić, więc chciałabym wiedzieć, czy to jest kilka minut, czy kilkanaście, czy może jeszcze duzej?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

rebella

Member
Wrz 24, 2007
17
0
0
1. blaszka powiedzmy 35 na 20 cm
icon_smile.gif
ale jak bedzie wieksze ciasto i cieńsza warstwa nic sie nie stanie
2. oj jakoś 20 minut... robiłam te ciasto przedwczoraj pierwszy raz, z przepisu koleżanki i też nie wiedziałam, najpierw smażyłam okolo 5 minut, myślałam że gotowe ale jednak potem drugi raz smażyłam
icon_smile.gif
bedziesz widzieć jak bedzie gotowe, najpierw pojedyncze ziarenka sie przyrumieniaja, i smażysz smażysz aż prawie wszystkie będą brazowe
icon_smile.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Zrobiłam wczoraj masę, ale z drobnymi modyfikacjami
icon_wink.gif


Otóż słonecznik smażyłam do lekkiego zrumienienia z 1/4 kostki margaryny. Do masy nie dawałam wcale margaryny - sama masa krówkowa i słonecznik. Masę włożyłam na biszkopt i przykryłam biszkoptami, które później nasączyłam wodą z sokiem cytrynowym. Masa w ciągu godziny zrobiła się twarda
daumen.gif


Tylko brakuje mi smaku słonecznika w masie
gruebel_2.gif
Tak myślę, czy by takiego usmażonego słonecznika nie dodać do zwykłej masy budyniowej
gruebel_2.gif
bo jednak masa krówkowa ma intensywny smak
icon_wink.gif


A i trzeba pamiętać, żeby dobrze nasączyć biszkopt przed nałożeniem masy, bo sama masa go nie nawilży
icon_lol.gif


Dziękuję za inspirację
anbetung.gif
na pewno z nią pokombinuję
icon_wink.gif
 

rebella

Member
Wrz 24, 2007
17
0
0
hmmm...
może właśnie dlatego że nie dałaś margaryny do masy nie czuć tego słonecznika? może ta margaryna właśnie troche zabija intensywność masy krówkowej... bo u mnie go super czuć
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
zrobilam- masa slonecznikowa rewelacyjna!
mam jednak kilka uwag:
ta bita smietana wogole mi do tego ciasta nie pasuje!- musialam ja sciagnac
icon_frown.gif

moje ciasto nie jest jakos przerazliwie slodkie- ani biszkopt, ani ta masa, jest akurat- szkoda, ze najpierw ubilam smietane a pozniej dopiero sprobowalam
icon_frown.gif
ale za bardzo zasugerowalam sie ta uwaga autorki z pierwszego posta...
na pewno jeszcze je powtorze, bo jest orginalne i dobre.
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
Ala-opierajac sie na bardzo zblizonym z Toba guscie do slodkosci, radze Cí zrobic bez smietany. Mi ta smietana do tego ciasta wogole nie pasuje. Zrob tylko nie za slodki biszkopt. Ja swoje ciasto przekroilam jeszcze na pol, nasaczylam i przelozylam dodatkowo w srodku masa slonecznikowa.
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Słodkie to ciasto to jest,ale da się zjeść ze smakiem
mniam.gif
-dobra kawa lub mocna herbata bardzo pasuje do tego ciasta
Masa jest bardzo smaczna(ttrroochęęęęę słodka
icon_mrgreen.gif
) a chrupiący słonecznik szczególnie pyszny
Mój mały gość zachwycony , bo smakuje tak jak w tej cukierni co jadła ,to chyba komplement
gruebel_2.gif

I jeśliby wziąć gotową tą masę kajmakową (puszkę trzeba gotować 2 godziny!!) to dość szybkie bo w czasie jak piecze się biszkopt ,zrobiłam ten słonecznik i ukręciłam masę z kajmaku
Potem jak sobie wystygł i biszkopt i słonecznik do chwila i było ciasto.Świetnie nada sie na domową imprezę
100_0434.jpg
 

Załączniki

  • 100_0434.jpg
    100_0434.jpg
    728.9 KB · Wyświetleń: 1

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Pewnie orzechy zamiast slonecznika tez bylyby ok.
Tak mi traca tym pysznym torcikiem przekladanym masa krowkowa (wlasciwie tylko nia, bez obrobki) z orzechami i bita smietana.
Tam ta kremowka dodaje lekkosci calosci. Fakt, masy tam jest raczej malo. Kremowki wiecej.
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Myślę ,że spokojnie mogły być i orzechy ,ale ten słonecznik jest pyszny
Ja robiłam z kostki masła-połowa do prażenia i trochę więcej niż pół kostki Kasi, A , nie dawałam tej kremówki ,ale robiłam to ciasto na krakersach z masą kajmakowo+kremówka i jeszcze sama kremówka ,pyszne było przepis jest i tu i na blogu AgusiH
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Ahia !!!!
Na blogu mowisz...
gruebel_2.gif

i na krakresach... pewnie tych na 'L...' ?
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
To ciasto na stałe weszło do mojego repertuaru
icon_smile.gif
. Bardzo dziękuję
icon_smile.gif

Moje modyfikacje:
1. robię cimny biszkopt lub murzynek
2. troszkę skrapiam go ponczem
3. na dużą blachę krem robię z: 1 1/2 puszki mleka lub 2 puszek krówki (one są mniejsze), 1 paczki masła, 60 dag słonecznika.
4. nie daję śmietany, wierzch smaruję masa bez slonecznika (łatwoje się rozsmarowuje) i posypuje ziarnami.
Polecam!
Obraz_571.jpg
 

Załączniki

  • Obraz_571.jpg
    Obraz_571.jpg
    622.1 KB · Wyświetleń: 1

barnus

Member
Gru 16, 2008
8
0
0
Mam kupioną gotową masę krówkową, dokładnie jest to tofii ale wydaje mi się, że to będzie to samo. Jest jej 700g ile mam jej dodać, bo wydaje mi się, że to za dużo na jedno ciasto?