MAKOWIEC Z JABŁKAMI

edyta4

Member
Gru 22, 2007
728
0
0
40dag maku.
50dag jabłek.
30dag cukru.
9 jajek.
6 łyżek kaszy manny.
Pół kostki margaryny.
1 duży proszek do pieczenia.
15 dag bakalii, trochę olejku migdałowego.
Margarynę utrzeć z połową cukru, dodać żółtka – utrzeć.
Jabłka zetrzeć na tarce, dodać do żółtek + mak.
Ubić białka, dodać drugą połowę cukru.
Białka, proszek do pieczenia, bakalie, mannę wymieszać z poprzednią masą.
Piec ok. godziny, temp. ok.180. Blaszka 25x40.
Można polać polewą czekoladową.
ham.gif

Moja mama ma ten przepis od lat pod nazwą "makowiec japoński"
icon_question.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

edyta4

Member
Gru 22, 2007
728
0
0
BeataSz, hazo - przyznaję, nie szukałam dokładnie po wszystkich przepisach, czy jest taki jak mój. Następnym razem poprawię się. Jeśli chodzi o wyjaśnienia, to jeszcze jedno: czy Wam nie zdarzyło się podać przepisu, który już tu jest. Ja tylko chciałam podzielic się ze wszystkimi przepisem na ciasto, które moja mama robi od lat (jeszcze chyba internetu nie było na świecie)
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
edyta4 @ 12 Jan 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=647436BeataSz, hazo - przyznaję, nie szukałam dokładnie po wszystkich przepisach, czy jest taki jak mój. Następnym razem poprawię się. Jeśli chodzi o wyjaśnienia, to jeszcze jedno: czy Wam nie zdarzyło się podać przepisu, który już tu jest. Ja tylko chciałam podzielic się ze wszystkimi przepisem na ciasto, które moja mama robi od lat (jeszcze chyba internetu nie było na świecie)
pewnie ze moze sie tak zdarzyc, ale dlatego najpierw trzeba w miare dokladnie poszukac, czy jest juz podobny przepis, wpisujac dany skladnik (np. ciasto+mak+jablka*) do wyszukiwarki
a chodzi o to, ze nie ma sensu mnozyc postow i tematow z takim samym lub bardzo podobnym przepisem, wystarczy go dopisac do tego, ktory juz istnieje
wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

edyta4

Member
Gru 22, 2007
728
0
0
Bea73 @ 12 Jan 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=647439pewnie ze moze sie tak zdarzyc, ale dlatego najpierw trzeba w miare dokladnie poszukac, czy jest juz podobny przepis, wpisujac dany skladnik (np. ciasto+mak+jablka*) do wyszukiwarki
a chodzi o to, ze nie ma sensu mnozyc postow i tematow z takim samym lub bardzo podobnym przepisem, wystarczy go dopisac do tego, ktory juz istnieje
wink.gif
Dobrze wiedzieć na przyszłość, ja nawet nie miałam pojęcia, że tak mogę sprawdzić czy taki przepis lub bardzo podobny jest już wklepany.
Uważam jednak, że miałam do takiej pewnej niewiedzy zupełne prawo - jestem tutaj dopiero od niedawna. Jeszcze raz przepraszam za powtórkę przepisu.
icon_redface.gif