Babka jogurtowa

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
4-5 jajek
45dag mąki
35dag cukru
300ml jogurtu naturalnego
200ml oleju
2łyżeczki proszku do pieczenia
kilka kropel olejku waniliowego

10dag rodzynek
5dag skórki kandyzowanej-cytrynowej
Wykonanie:ubić białka na sztywno,dodawać stopniowo cukier_ubijać,dodać żółtka i ubijać na wolnych obrotach,dodać jogurt,olej,a na końcu mąkę z proszkiem.Dodać bakalie.Wlać ciasto do formy na babki lub do 2 małych keksówek.Piec w temp.200C,przez 50min.

Można do części ciasta dodać ze 2 łyżki kakao i to ciasto wlać na końcu tworząc esy-floresy,albo posypać z góry owocami.(przepis z netu)Polecam
lecker.gif
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Wstawiam tylko zdjęcie.
 

Załączniki

  • ABCD0012.JPG
    ABCD0012.JPG
    59.5 KB · Wyświetleń: 0

kati81

Member
Cze 10, 2006
125
0
0
Bardzo ładna babka, wygląda apetycznie
icon_smile.gif

PS. Jak zobaczyłam zdjęcie, to myślałam, że babka jest z wiśniami, potem dopiero doczytałam, że to rodzynki
icon_mrgreen.gif
 

monika1207

Member
Wrz 17, 2007
109
0
0
Właśnie zrobiłam tą babeczkę (miałam duży zapas jogurtów naturalnych do przerobienia)
icon_smile.gif
jeszcze nie wiem jak smakuje bo na razie stygnie. Mam nadzieje że będzie smakować równie dobrze jak wygląda. Pozdrawiam
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
monika1207 @ 19 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=693304Właśnie zrobiłam tą babeczkę (miałam duży zapas jogurtów naturalnych do przerobienia)
icon_smile.gif
jeszcze nie wiem jak smakuje bo na razie stygnie. Mam nadzieje że będzie smakować równie dobrze jak wygląda. Pozdrawiam
Monika-bardzo się cieszę, że ją zrobiłaś i również mam nadzieję, że będzie smakowała.Z mojego doświadczenia wynika, że po upieczeniu babki trzeba ją wyjąć na siatkę, żeby odparowała i wtedy
jest o.k.Korzystam jeszcze z innego przepisu, z dodatkiem likieru.Też jest dobra, może bardziej puszysta.Pozdrawiam.
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Upiekłam tę babkę dzisiaj, bardzo fajna wyszła i baardzo duża, piekłam w długiej 45 keksówce i dobrze że taką dużą wzięłam. Babka jest wilgotna i fajnie pachnie jogurtem, jest dosyć słodka mimo że nie dałam rodzynek, więc spokojnie można zmniejszyć ilość cukru o 1/4.
 

granola

Member
Lis 12, 2007
304
0
0
zrobilam z polowy porcji i upieklam jako babeczki jogurtowe, zostaly wszystkie zjedzone,
wiec swiadczy to o tym ze dobre ciasto
icon_smile.gif
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
dziunia @ 23 Nov 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=779775Upiekłam tę babkę dzisiaj, bardzo fajna wyszła i baardzo duża, piekłam w długiej 45 keksówce i dobrze że taką dużą wzięłam. Babka jest wilgotna i fajnie pachnie jogurtem, jest dosyć słodka mimo że nie dałam rodzynek, więc spokojnie można zmniejszyć ilość cukru o 1/4.
dziuniu-dzięki za podpowiedż, że można upiec w długiej keksówce i cieszę się, że fajna wyszła.

Poziomka @ 24 Nov 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=779963Ja dotychczas robiłam tylko tą: http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis9126.html i była przepyszna więc może i tą wypróbuję.
Z tego przepisu jeszcze nie korzystałam, może kiedyś spróbuję.

granola - cieszę się, że upiekłaś babeczki jogurtowe. Fajny pomysł.