Chleb z semoliny o imieniu Arturo

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
CHLEB Z SEMOLINY O IMIENIU ARTURO
100% maszynowy

Pane_Arturo.jpg

Przepis oryginalny:
http://passionecucina.blogspot.com/2008/03/arturo.html

310 ml letniej wody
30 g oliwy extravergine
550 g semoliny / maki z twardej pszenicy dwukrotnie mielonej /
17 g mialkiej soli morskiej
6 g cukru
5 g swiezych drozdzy
Maszyna Princess 1936
Program French / 3:50 /
Skorka Medium / Dark
 

Załączniki

  • Pane_Arturo.jpg
    Pane_Arturo.jpg
    677.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kitek

Member
Maj 26, 2006
166
0
0
Chlebek bardzo smaczny,robiłam go w maszynie Bifinett,wyszedł idealny i teraz zastanawiam się czy nie upiec go w piekarniku.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,667
2,967
113
Kitek, zastosowałaś program 1? Jakiej mąki uzyłaś, bo zawsze z semoliną mam kłopot.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,667
2,967
113
Dzieki, Bietko.
icon_smile.gif
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Ten przepis ma jeszcze inne wersje, w innym blogu / m. in. na roznych zakwasach /. Sprawdze portm czy jest takze wersja piekarnikowa.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Mysle, ze mozna go upiec tak jak chleb apulijski:
http://tinyurl.com/5gtodp
Rozgrzewajac piekarnik do maksimum, potem obnizajac temperature do 200 stopni i piekac 40-50 minut.
 

kitek

Member
Maj 26, 2006
166
0
0
Chlebek wyszedł znakomicie
icon_smile.gif
.Wyrabiałam w maszynie,ciasto jest bardzo klejące więc miałam niezłą zabawę przy przekładaniu do formy.Wyrastało do podwojenia objętości .Piekłam tak jak sugerowała Linn.
Wersja piekarnikowa bardziej mi odpowiada.
 

kitek

Member
Maj 26, 2006
166
0
0
iwona44 @ 25 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=695980Klejące no trudno da się przeżyć,ale czy można uformować bochenek?czy raczej nie,chodzi konkretnie o to jaka jest konsystencja ciasta ,znowu jestem w transie pieczenia i piekę ,i piekę aż mnie przywołają do porządku
icon_mrgreen.gif
Jest bardzo klejące i raczej bochenka z tego ciasta się nie uformuje,no chyba,że podsypiesz mąką ale wtedy nie gwarantuję,że wyjdzie ok.(może wypowiedzą się znawczynie
icon_smile.gif
)
Ja piekłam w foremce wysmarowanej oliwą i wysypanej maką.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Maszyny lepiej sobie radza z ciastem klejacym, chociaz w tym wypadku nie wydaje mi sie az tak bardzo klejace. inna sprawa, ze zagladam na poczatku.
Jesli ciasto sie klei / czesto zdarza sie przy focacci /, nalezy posmrowac dlonie oliwa i pozwoli to uniknac dosypywania maki / co zwykle konczy sie twardym wypiekiem /.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
No dobra, a jak nie mam semoliny to co? Można zastąpić inną mąką i jaką i z jakim skutkiem? Czy raczej upiec inny chleb?
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Mozna zastapic, ale wtedy to bedzie inny chleb.
 

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0
Upieczony w piekarniku,zdjęcia nie ma i chyba nie będzie,ale do rzeczy mnie się ciasto nie kleiło ale było jednak za lużne bo chlebek trochę się rozpłaszczył,czekam aż ostygnie to zobaczę co w środku.Jak na szybki chleb to jest ok.,jest delikatnie żółty,ale bardzo delikatnie ,i wydaje mi się ,że ta moja semolina trochę dziwna ,bo przypomina taką kaszkę no może niezupełnie ,ale na pewno nie jest taka jak zwykła mąka,i może to jest powód,że mało żółty
gruebel_2.gif
icon_question.gif
,zresztą jak do tej pory to tylko taką widziałam więc i kupiłam
 

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0
Dopiero dzisiaj jedliśmy ,,Artura" na śniadanie i mimo pewnych niedoskonałości formy(płaskaty)jest bardzo smaczny przypomina mi chleb jedzony we Włoszech,tylko nie wiem ,który bo zazwyczaj kupuję jakie są,ale fajny chlebek szybki i łatwy ,a taki czasami jest mi potrzebny,jak braknie chleba w domu,bo już od dawna nie kupuję