Czterowarstwowiec

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
1 warstwa-ciasto kruche:

2 szklanki mąki
15dag margaryny
8dag cukru pudru
1łyżeczka proszku do pieczenia
2łyżki kwaśnej śmietany
4żółtka

2 warstwa jabłkowa:

1kg jabłek i cukier do smaku lub litrowy słoik smażonych jabłek

3 warstwa-ciasto kokosowe:

4białka
15dag kokosu
ok.20dag cukru kryształu
1łyżka mąki ziemniaczanej
sok z 1 cytryny

4 warstwa-ciasto kakaowo-orzechowe

4jajka
12dag cukru pudru
15 dag mielonych orzechów włoskich
1łyżka tartej bułki
1łyżka mąki pszennej
1łyżeczka proszku
1łyżka kakao

Polewa:
5dag margaryny
3łyżki kakao
2łyżki wody
6łyżek cukru pudru

Zagnieść kruche ciasto i wyłożyć nim formę (u mnie30x40-wyłożona papierem).
Jabłka zetrzeć na grubyćh oczkach i usmażyć z cukrem.Przestudzić i wyłożyć na ciasto kruche.Wyrównać.
Na ciasto kokosowe-białka ubić,pod koniec ubijania dodać cukier, jeszcze ubijać,dodać mąkę, sok z cytryny
i kokos, wymieszać, wyłożyć na masę jabłkową.

Składniki na ciasto orzechowe zmiksować i łyżką delikatnie położyć na ciasto kokosowe.

Piec około 60 minut w temperaturze 180C

Po upieczeniu i wystudzeniu polać polewą.
Wszystkie składniki na polewę zagotować, lekko ostudzić i jeszcze ciepłą polać ciasto.(u mnie bez polewy)

Wymaga trochę czasu ale warto je zrobić. Polecam
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
oliweczka @ 22 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=857975robil ktos moze? bo przepis wyglada na czasochlonny, ale pyszny...
Nie mam zdjęcia niestety, żeby cię zachęcić oliweczko. Moim gościom bardzo smakował.
lecker.gif
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Zrobiłam to ciasto i na pewno jeszcze powtórzę. Wyszło bardzo smaczne i wilgotne. Połączenie różnych smakowo warstw daje naprawdę fajne efekt a warstwa jabłkowa powoduje, że ciasto jest wilgotne. Następnym razem zmienię jednak kolejność warstw - kokosową dam na wierzch. Użyłam dośc dużej blachy i warstwy były cieniutkie. I jeszcze ważna rzecz: piekłam w podanej temperaturze, ale tylko 1/2 godz. i upiekło się bardzo dobrze.

oliweczka @ 22 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=857975robil ktos moze? bo przepis wyglada na czasochlonny, ale pyszny...
Wbrew pozorom ciasto nie jest bardzo czasochłonne, robi się co prawda 3 warstwy (czwarta to jabłka, które miałam gotowe w słoiku), ale po upieczeniu nie trzeba do niego dorabiać żadnych kremów.
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Cieszę się, że Ci smakowało. Dawno go nie robiłam. Czas to nadrobić
lecker.gif