Losos na patykach z grilla*

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
Jestem w fazie szukania dobrych przepisow na ogrodowe przyjecia i cos takiego mi wpadlo w rece. Ten losos wchodzi na stale do mojego menu przyjeciowego.

3 lyzki sosu sojowego
2 lyzki hoisin sosu
2 lyzeczki octu ryzowego
1 zabek czosnku zmiazdzony

1 filet z lososia ( ok 1/2 kg)

1 szczypior posiekany
sezam na patelce prazony ( opcjonalnie)

A wiec, pierwsze cztery skladniki mieszamy, lososia kroimy na kawalki ( tak aby mozna bylo je na patyki szaszlykowe nabic- ja robilam ok 5-7 cm dlugie i moze z 3 cm szerokie ). Lososia pozostawiamy w marynacie przez 15 minut od czasu do czasu mieszajac tak aby sos pokrywal cala rybe. Lososia nabijamy na szaszlyki, smarujemy go jeszcze raz marynata i na grila. Pieczemy 4 minuty z kazdej strony , podajemy z sezamem i posiekanym szczypiorem.

Uwaga: ten przepis originalnie byl robiony w piekarniku ale z braku piekarnika w tym momencie ja zrobilam go na grilu i wyszedl cudownie
icon_smile.gif


Smacznego

Przepis pochodzi z epicurious
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Musze sprobowac.
Wczoraj pozarlam 2 porcje lososia z syropem klonowym wiec i ten bedzie mi pasowal. A jeszcze hoisin kocham....
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Zrobilam dosc dawno temu i zawsze brakuje mi czasu, zeby wstukac opinie.

Bardzo, bardzo dobry. Robilam w porcjach, bo szkoda mi bylo filet z polowki lososia ciac na ogryzki, ale smaku to nie zmienia przeciez.

Zrobilam tez sos, ltory z czystym sumieniem moge polecic.

Hoisin trzeba rozcienczyc sokiem pomaranczowym do odpowiedniej konsystencji i dodac troche soku z cytryny do smaku (na 3 lyzki hoisin lyzeczka cytryny)
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Myslalam, ze ten na Wigilie, ale jednak zwyciezyl z syropem klonowym.
Byc moze tylko dlatego, ze mam nieciekawy sos sojowy
icon_wink.gif


Co sie odwleze to nie uciecze w kazdym razie.
Dziwi mnie, ze nikt go nie robi. Taka pychota!